Aż 90% Polek nie lubi swojego wyglądu. Niepokojące badania WHO

Aż 90% Polek nie lubi swojego wyglądu. Niepokojące badania WHO Źródło: Pxhere/CC0 Public Domain

Polki są uważane jako jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie. Niestety, same o sobie tak nie myślą. Według najnowszych badań WHO, kobiety w naszym kraju nie akceptują swojego wyglądu.

Polki nie są zadowolone z tego, jak wyglądają - tak wynika z badań WHO. Aż 90% kobiet opowiedziało się za tym, że nie akceptuje siebie w pełni i chciałoby lepiej wyglądać. Niestety, taka tendencja utrzymuje się już od kilku lat. Okazuje się, że polki mają ogromne problemy z samoakceptacją. 

Polki czują się nieatrakcyjne

Gdy tylko jedziemy na wakacje za granicę, często słyszymy od obcokrajowców, że Polki to najpiękniejsze kobiety na świecie. Niestety, same tak nie uważamy. Aż 90% Polek chciałoby lepiej wyglądać, a aktualny wygląd ich nie zadowala. Brak pewności siebie sprawia, że Polki czują się nieatrakcyjne. Obecna postawa kobiet do wyglądu sprawiła, że Polska zajmuje niechlubne pierwsze miejsce w rankingu Chef's Pencil.

Portal Chef's Pencil opublikował ranking, dotyczący zainteresowania dietami i odchudzaniem pośród mieszkańców poszczególnych krajów. Zestawienie powstało na bazie danych z Google Trends. Jak się okazało, to właśnie nasz kraj zajął pierwsze miejsce w tym rankingu. Otrzymaliśmy 100 punktów, a to oznacza, że osoby w naszym kraju bardziej interesują się tematami odchudzania i diet niż mieszkańcy m.in. Stanów Zjednoczonych czy Rosji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Coraz częściej spotyka się osoby, które mają problemy z samoakceptacją. Panujące fit trendy powodują, że coraz więcej osób czuje się gorzej samemu ze sobą. Kobiety starają się dążyć do ideału swoich idolek z pierwszych stron gazet i często zapominają o tym, że nawet gwiazdy zmagają się z fizycznymi problemami i mają kompleksy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wrocławski ginekolog zgwałcił 19-latkę podczas badania?! Doniesienia są szokujące, podał nastolatce alkohol
2. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma gigantyczny problem, którego nie da się rozwiązać

Jeżeli chcemy zadbać o swój wygląd i zrzucić zbędne kilogramy warto skonsultować się wcześniej ze specjalistą. Samodzielne wyszukiwanie i dobieranie diety w internecie, może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Nie powinno się również usilnie dążyć do ideałów z pierwszych stron gazet. Nikt nie jest idealny i nawet celebrytki mają swoje kompleksy. Samoakceptacja jest więc kluczem do szczęśliwego życia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. OBRZYDLIWE znalezisko w karkówce. Prawda wywołuje mdłości
  3. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
  4. Zenek Martyniuk wyszedł na scenę na żywo. Warszawiacy mówiący o wieśniactwie na Narodowym szybko zamilkli
  5. 4 znaki zodiaku to prawdziwe bratnie dusze. Ich przyjaźń przetrwa wszelkie trudności, a związek będzie wyjątkowo udany
  6. Co robią dzieci Wiśniewskiego? Mandaryna przekazała niesamowite informacje

źródło: Glamour

Następny artykuł