Wiadomość najwyższej rangi dla kobiet w Polsce. Pozostało mało czasu

Wiadomość najwyższej rangi dla kobiet w Polsce. Pozostało mało czasu Źródło: Unsplash / Kat J

Wiadomość najwyższej rangi dotycząca kobiet w Polsce. Nowy projekt ma za zadanie zachęcić Polki do badania się oraz uświadomić im, jak bardzo jest to ważne. Teraz będą miały ku temu okazję, nawet jeśli wcześniej z jakiegoś powodu nie miały takiej możliwości. Z pomocą przychodzi jedna z fundacji. Niestety czasu jest coraz mniej.

Opublikowano wiadomość najwyższej rangi, która powinna zainteresować Polki. Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że jedna z fundacji prowadzi projekt, dzięki któremu kobiety mieszkające w Polsce, które dotychczas nie miały z jakiegoś powodu takiej możliwości, teraz będą mogły bez problemu się przebadać. Fundacja OnkoCafe oferuje darmowe badania. Jakie warunki należy spełnić, by móc przystąpić do programu?

Polki z różnych części kraju będą miały możliwość wykonania badań zupełnie za darmo

Do 31 października 2020 roku Fundacja OnkoCafe ze wsparciem Fundacji Philips zaoferuje darmowe badania USG piersi Polkom z różnych części kraju. 1000 darmowych badań będzie dostępnych dla kobiet posiadających skierowanie na takie badanie, a czas oczekiwania na nie w pobliskich placówkach jest zbyt długi. 

- Według szacunków ekspertów w niektórych regionach Polski czas oczekiwania na badanie USG piersi w ramach publicznej opieki zdrowotnej może wynosić nawet trzy-cztery miesiące. To sytuacja, która dodatkowo pogłębia istniejące nierówności w dostępie do świadczeń medycznych w Polsce. Nierówności te są szczególnie krzywdzące dla kobiet z obszarów wiejskich. Zwłaszcza w obliczu szacunków, które pokazują, że w blisko 30 procentach przypadków nowotwór piersi rozwinie się do postaci zaawansowanej, między innymi ze względu na spóźnioną czujność onkologiczną - opowiadała Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Program ma na celu walkę z regionalnym wykluczeniem zdrowotnym, dzieje się to w ramach tegorocznej odsłony kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa". Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej wspiera pacjentów onkologicznych oraz jej bliskich od 2014 roku. Z kolei od roku 2016 prowadzi cyklicznie akcje zachęcające do systematycznych badań oraz edukacja na temat raka piersi. Do kogo dokładnie skierowana jest akcja?

Do bezpłatnych badań USG piersi zakwalifikowane zostaną te panie, które posiadają skierowanie na badanie, jednak czas oczekiwania na nie w dostępnym punkcie opieki zdrowotnej jest zbyt długi. Aby skorzystać z badania, należy zadeklarować możliwość samodzielnego dotarcia do jednej z 10 placówek ochrony zdrowia, które uczestniczą w programie. Ich listę znajdziesz TUTAJ.

Organizatorzy akcji podkreślają, że w diagnostyce bardzo ważna jest nie tylko sama możliwość wykonania badania, ale także jego jakość. Nowoczesny sprzęt pozwala na wykrycie najmniejszych nieprawidłowości na bardzo wczesnym etapie. Dzięki temu szanse na wyleczenie nowotworu są o wiele większe. 

Dzisiaj grzeje: 1. Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor
2. Pilne ostrzeżenie GIS. Salmonella wykryta w popularnej przyprawie, która gości w prawie każdej kuchni
3. Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Kolosalna i nagła zmiana dla wielu Polaków

- Warto zadbać o siebie - tym bardziej w tym trudnym i wyjątkowym czasie i skorzystać z możliwości wykonania badania USG piersi. Warto zrobić to dla siebie i swoich bliskich - zachęcała dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszweld z Narodowego Instytutu Onkologii-PIB im. Marii Skłodowskiej-Curie. Pamiętajmy, że czas ucieka - możliwość przeprowadzenia badań mamy do 31 października bieżącego roku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Jest ostateczna decyzja MEN w sprawie uczniów. Właśnie przekazano informacje
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni

Źródło: Dziennik PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News