Polki z najgorszą samooceną w Europie. "Nie chwalimy, nie mówimy komplementów"

Polki z najgorszą samooceną w Europie. "Nie chwalimy, nie mówimy komplementów" Źródło: pixabay/alexas_fotos/

Polki mają najgorszą samoocenę na tle innych Europejek. Te informacje wydają się szokujące, jednak zdają się mieć swoje potwierdzenie. Kobiety w Polsce są dla siebie zdecydowanie za bardzo krytyczne.

Polki są najbardziej niepewnymi kobietami jeśli chodzi o Europę? Choć brzmi to niezwykle szokująco, wszystko wskazuje na to, że jest to prawda. Jak się okazuje, panie niejednokrotnie przyznały się do tego, że ich samoocena nie jest najlepsza, przez co podupada ich pewność siebie. Te słowa są naprawdę wstrząsające.

Polki to kobiety z najgorszą samooceną? 

W mediach pojawiły się szokujące informacje na temat tego, że aż 84 % Polek przyznaje, że gdyby ich dochody im na to pozwalały, poddałyby się operacji plastycznej, by choć trochę zmienić swój wygląd. Tak sprawa przedstawia się w przypadku dorosłych pań. Co gorsza, znaczna część nastolatek, nawet niezwykle szczupłych, sama określa się mianem "grubaski", co często może prowadzić do naprawdę poważnych zaburzeń. 

Kobiety w kraju są wobec siebie naprawdę krytyczne i jak się okazuje, tylko 4 na 100 kobiet jest w pełni zadowolonych ze swojego wyglądu. Coraz częściej zdarza się, że przez brak akceptacji samej siebie, Polki dopuszczają się naprawdę nieodpowiedzialnych kroków w celu zmiany swojego wyglądu, co niekiedy prowadzi nawet do uszczerbków na zdrowiu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Krytyczna samoocena wpływa na wychowanie dzieci 

Wiele kobiet otwarcie przyznaje, że brak pewności siebie i poczucia własnej wartości często w  wpływa na to, jak wychowują swoje pociechy. 

- Panuje u nas przekonanie, że pewnych rzeczy lepiej nie robić. Nie mówimy dzieciom komplementów, nie chwalimy, bo myślimy, że wyrosną na bufonów. To błąd, brak wzmocnienia uderza w poczucie własnej wartości - wyznaje jedna z nich. 

Jeden z psychologów informuje zatem, że w takich przypadkach warto udać się na rozmowę do specjalisty, nie tylko, by pomóc samemu sobie, ale również by pomóc własnemu dziecku, które bardzo często nie tylko samo się krytykuje, ale również nieustannie jest krytykowane przez rówieśników. 

-  Żeby sobie z tym poradzić, dobrze udać się na psychoterapię czy coaching. Poza tym przestać się porównywać, szczególnie z wyidealizowanymi wzorami na Instagramie - tłumaczy. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Socha poznała męża jako szesnastolatka. Dzisiaj może być dumny, gwiazda pochwaliła się największym szczęściem (zdjęcie)
  4. Ola Kwaśniewska jest najszczęśliwszą kobietą pod słońcem. Wiemy dlaczego
  5. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz   

Źródło: onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu