Polka w Holandii popiera Wildersa. "Nie wie, co mówi!"

Polka w Holandii popiera Wildersa. "Nie wie, co mówi!"

Nie cichną echa wyborów w Holandii. W wywiadzie dla Wydarzeń Polsatu wypowiedziała się na ich temat przedstawicielka Polonii holenderskiej. Najwyraźniej nie zrozumiała ona poglądów faktycznie prezentowanych przez najbardziej kontrowersyjnego kandydata - Geerta Wildersa.

Wśród wielu Polaków, także w kraju, panuje przekonanie, że partia PVV i jej lider Geert Wilders prezentują poglądy prawicowo-narodowe, skierowane jedynie przeciwko Unii Europejskiej w jej obecnym kształcie i uchodźcom z Bliskiego Wschodu. Takie wrażenie można odnieść po wypowiedzi Soni, Polki mieszkającej w Holandii.

- To osoba, która tych wszystkich studentów, co tu przyjeżdżają i po coffee shopach latają przez całe wakacje i chodzą do pracy, żeby na zielsko mieć za przeroszeniem, to chce się ich pozbyć. Żeby tych, co naciągają na zasiłki, co siedzą i udają choroby, co szukają wiecznie pracy na tydzień-dwa, żeby potem siedzieć na zasiłku dla bezrobotnych, on dąży do tego, żeby to wycofać - stwierdziła Sonia.

Internauci w komentarzach pod jej wypowiedzią nie zostawili na niej suchej nitki. Jedni sugerowali, że nie wie, co mówi, inni wspominali podobne poparcie Polonii dla Trumpa i Brexitu. Najwyraźniej do świadomości niektórych ludzi nie przebija się informacja, że Geert Wilders jest przeciwny nie tylko imigrantom z krajów arabskich, ale także z Polski. To właśnie jego partia w 2011 roku stworzyła portal internetowy, na którym zbierała informacje o nieodpowiednich zachowaniach Polaków w Holandii. Z dodawanych tam przez ludzi informacji Wilders skompilował później raport zatytułowany "Pijany Polak zabiera wam pracę".

W Holandii, wbrew informacjom wynikającym z owego raportu, do niedawna panowała dobra opinia o imigrantach z Polski. Byli uważani za ludzi kulturalnych i inteligentnych. Dopiero otwarcie granic w 2007 roku zmieniło strukturę polskich imigrantów, a tym samym także opinie o nich.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News