Polka pokazała swoje piersi. Takiego zdjęcia jeszcze nie było (FOTO)

Polka pokazała swoje piersi. Takiego zdjęcia jeszcze nie było (FOTO)

Ola Walków, młoda absolwentka Akademii Fotografii w Krakowie poruszyła świat zdjęciem swoich piersi. Otworzyło jej ono także drzwi do prestiżowego konkursu organizowanego przez Galerię Saatchi. Pokazuje ono bowiem prawdziwą walkę kobiety ze swoim ciałem.

Saatchi Selfie Competition to nietypowe przedsięwzięcie, które nagradza najciekawsze i najbardziej poruszające zdjęcia typu selfie. Ma ono pokazywać, jak popularny i powszechny stał się ten fenomen kulturowy. Wzięła w nim udział także Polka, Ola Walków, która zakwalifikowała się do niego dzięki fotografii swoich piersi.

Na owym zdjęciu widzimy dziewczynę przed operacją zmniejszenia biustu. Dla autorki jest ono symbolem walki ze swoim ciałem, ale i ze stereotypami na temat kobiecej sylwetki. Stąd właśnie poruszający podpis, który pod nim umieściła.

"Moje selfie prezentuje długą historię, która pokazuje trudne momenty, jakie przeżyłam w czasie odzyskiwania zdrowia po operacji. W czasie tych dni musiałam walczyć ze swoim ciałem. Zdecydowałam się poddać skomplikowanej operacji zmniejszenia piersi. Zrobiłam to, abym zacząć nowe życie bez codziennego bólu i kompleksów. Brzydkie blizny na moim ciele sprawiają mi ból, ale w rzeczywistości są także pięknym i abstrakcyjnym obrazem" - napisała Walków, co poruszyło internautów i jurorów konkursu. Wszyscy zgodnie docenili jej odwagę i otwartość.

Dziewczynie nie udało się niestety wygrać, jednak poruszyła bardzo ważny temat, który w czasach pogoni za idealną sylwetką nie dla zdrowia, czy dobrego samopoczucia, ale właśnie dla ładnego selfie, stał się niejako tabu.

fot. instagram/Ola Walków
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News