Polka, nie żyje
unsplash.com CHIRAG K
Weronika Wasiak - 16 Maja 2020

Nie żyje wybitna Polka. Jej dzieła podziwiały tysiące, wyjątkowo smutne wiadomości

Wybitna Polka zmarła nagle. Jej śmierć to ogromna strata dla całego świata artystycznego. Prace artystki podziwiały tysiące, dlatego tym trudniej pogodzić się z informacją, że już nie ma jej wśród nas. Przykre informacje napływające z mediów spadły na jej sympatyków i rodzinę jak grom z jasnego nieba, wielki ból.

Niezwykle utalentowana Polka nie żyje. Smutna wiadomość obiegła media. Artystka mogła poszczycić się wieloma osiągnięciami zdobytymi przez ostatnie lata swojej ciężkiej, ale pełnej determinacji pracy. Wierzyła, że może osiągnąć sukces, co szybko udowodniła. Wielu wciąż nie może uwierzyć, że odeszła na dobre.

Katarzyna Dowbor, słowa synaSyn Dowbor nie wytrzymał. Padły mocne słowa pod adresem jego mamyCzytaj dalej

Wyjątkowo smutne wiadomości. Nie żyje wybitna Polka

Jak informuje portal Fakt, odeszła od nas uznana malarka, Maria Stangret-Kantor. Artystka zmarła w miniony piątek, 15 maja w szpitalu na warszawskim Międzylesiu. Jako pierwszy przykrą wiadomość przekazał Lech Stangret, dyrektor Fundacji im. Tadeusza Kantora. W chwili śmierci miała 90 lat oraz szereg zasług oraz osiągnięć na koncie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zbuntowany AniołByła mega gwiazdą ze "Zbuntowanego Anioła", nagle zniknęła. Nie jest już aktorką, wiadomo, czym się teraz zajmujeCzytaj dalej

Przypominamy, że prace Stangret-Kantor prezentowano na ponad 40 indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych wystawach w Polsce, a także za granicą. Dzięki nim zyskała niebywałe uznanie i rozgłos, choć do tego niewątpliwie przyczyniła się również jej sporadyczna gra w reżyserowanych przez męża przedstawieniach. Jak podkreśla Fakt, od 1957 roku Maria brała udział niemalże we wszystkich spektaklach teatru Cricot 2. Przez 30 lat była żoną Tadeusza Kantora, jednak zmarła już jako wdowa. W 2009 roku artystka otrzymała złoty medal Gloria Artis, a w 2016 wydała książkę "Malując progi", opowiadającą o jej własnych inspiracjach, artystycznych podróżach, odkryciach i spotkaniach.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażające sceny podczas pogrzebu. Gdy włożyli trumnę do grobu, zmarły pomachał do żałobników, wszystko się nagrało

2. Uwielbiany muzyk miał wypadek. Niestety, nie żyje. Fani są załamani

- Niech moja opowieść będzie jak wypad na kilka dni za miasto, gdy po przybyciu na miejsce uświadomiliśmy sobie, że czegoś nie zabraliśmy. Niech będzie jak rozmowa ze znajomymi, po odbyciu której - gdy znajomi już wyszli - nagle konstatujemy, że nie poruszyliśmy wielu ważnych tematów. Nie wiem, czy kiedykolwiek jeszcze powrócę, by zebrać to, co zapomniałam, czy podejmę tematy, których nie poruszyłam - napisała artystka we wstępie książki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przełom na skalę Europy. Słowenia ogłosiła koniec epidemii
  2. Polskie media przekazały druzgocącą informację. Nie żyje prawdziwa legenda, dla Polaków był inspiracją
  3. Szumowski żąda wielkich zmian. Obejmą tysiące Polaków, poznaliśmy szczegóły
  4. Na 24h przejął konto instagramowe Małgorzaty Rozenek. Internauci zobaczyli obrazy, które nie pozostawiają złudzeń
  5. Czternasta emerytura. Wiadomo, kiedy może być wypłacona i komu, minister zabrał głos
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

Na Google Mapa ukrytych jest wiele tajemniczych miejscŚciśle tajne i ukryte miejsca w Polsce widoczne w Google Maps? Od niektórych można dostać ciarekCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News