Polka nie żyje
Pikio.pl
Irmina Jach - 14 Sierpnia 2020

Z ostatniej chwili: Nie żyje jedna z najwybitniejszych Polek

Polka, która aktywnie działała na rzecz popularyzowania naszego kraju za granicą, nie żyje. Jej śmierć jest nieodżałowaną stratą dla wielu rodaków. Była jedną z najwybitniejszych specjalistek w reprezentowanej przez siebie dziedzinie. Niejedna osoba zazdrościła jej sukcesów. Przez dekady była niedoścignionym wzorem i ulubienicą fanów.

Polka, która osiągała olbrzymie sukcesy jako zawodniczka piłki siatkowej, nie żyje. Krajowe media obiegła tragiczna informacja o śmierci kobiety, którą kochały miliony Polaków. Krystyna Hajec-Wleciał rozegrała wiele udanych meczów w reprezentacji kraju. Na swoim koncie miała liczne sukcesy. Była jedną z najzdolniejszych zawodniczek na świecie. O jej odejściu poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej w swoich mediach społecznościowych.

TVP skandal krowaSkandal w TVP na żywo. Bez współczucia, jak mogli?Czytaj dalej

Polka, która zasłużyła się dla kraju, nie żyje

Krystyna Hajec-Wleciał urodziła się 17 sierpnia 1930 roku w Grudziądzu. Była wychowanką lokalnego klubu sportowego, Spójni Grudziądz. Następnie grała z warszawskim klubem AZS AWF Warszawa, z którym zdobyła dziesięć tytułów mistrzyni Polski (w 1952, 1955, 1956, 1957, 1958, 1960, 1962, 1963, 1964 oraz 1965 roku) i dwa wicemistrzostwa Polski (w 1959 i 1961 roku). Zadebiutowała 10 sierpnia 1951 roku w meczu akademickich mistrzostw świata przeciwko Czechosłowacji. Była sportowcem bardzo wszechstronnie utalentowanym. Okazjonalnie występowała w jedenastoosobowej drużynie piłki ręcznej, z którą zdobyła mistrzostwo Polski w 1953 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bank apeluje do swoich klientówNagły komunikat popularnych banków. Niestety, dotyczy wszystkich klientów, trzeba się pospieszyćCzytaj dalej

Po zakończeniu czynnej kariery sportowej pracowała jako trener, będąc inspiracją dla kolejnych pokoleń młodych siatkarek. Z żeńską drużyną AZS AWF Warszawa dwukrotnie zdobyła wicemistrzostwo Polski (w 1973 i 1975 roku), a także brązowy medal mistrzostw Polski w 1974 roku. Przed siedmioma laty postanowiono uczcić zasługi, jakie miała na swoim koncie wielka Polka, wpisując jej nazwisko w Alei Gwiazd Siatkówki w Miliczu. Wicemistrzyni odeszła w czwartek, 13 sierpnia bieżącego roku, przeżywszy 89 lat. Za trzy dni świętowałaby swoje dziewięćdziesiąte urodziny.

Dzisiaj grzeje:

1. 14 karetek na miejscu i 2 śmigłowce, są ciężko ranni. Pojawiły się właśnie nowe informacje
2. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusa
3. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz ona. Nie żyje Ewa Demarczyk

Wybitna Polka, Krystyna Hajec-Wleciał, zostanie pochowana w czwartek, 20 sierpnia 2020 roku o godzinie 13:00. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się od mszy w kaplicy Domu Pogrzebowego na Powązkach Wojskowych. Siatkarka spocznie w rodzinnym grobie na miejscowym cmentarzu. Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom i znajomym gwiazdy sportu sprzed lat składamy najszczersze kondolencje. Jej odejście jest nieodżałowaną stratą dla wszystkich rodaków. To niejedyne tragiczne wieści, jakie dotarły do nas dziś.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Polsat przekazał najgorsze informacje. Nie żyje były wiceminister
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Ślub panna młoda furia mążPanna młoda weszła do pokoju, żeby się przebrać, na łóżku leżał jej mąż. Momentalnie wpadła w furięCzytaj dalej

Źródło: Polsat Sport

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News