Kapitalna wiadomość! Polka z Nagrodą Nobla

Kapitalna wiadomość! Polka z Nagrodą Nobla Źródło: .

Polka otrzymała największe wyróżnienie, jakie tylko jest możliwe. To zdecydowany powód do dumy nie tylko dla niej samej, ale również dla całego kraju.

Polka otrzymała nagrodę Nobla. Media coraz szerzej obiegają kapitalne wiadomości, które wywołują uśmiech na twarzach tysięcy osób. Trzeba przyznać, że tak pozytywnych informacji w dzisiejszym dniu chyba nikt się nie spodziewał. 

Kapitalne wieści. Polka dostała nagrodę Nobla 

Coraz więcej portali przekazuje informacje o polskiej laureatce Literackiej Nagrody Nobla w 2019 roku, Oldze Tokarczuk. Sytuacja jest tym bardziej wyjątkowa, że w tym roku wyłowiono aż dwóch laureatów, na co miały wpływ absurdalne wydarzenia z uprzedniego roku. Polacy i przede wszystkim sama Olga Tokarczuk, nie posiadają się ze szczęścia i otwarcie wyrażają swoją dumę. Zewsząd napływa coraz więcej gratulacji, na które zapewne nie będzie łatwo odpowiedzieć naszej polskiej noblistce.

Urodzona w 1962 roku Tokarczuk jest drugą kobietą i pierwszą polską prozaiczką, która została uhonorowana najważniejszą nagrodą literacką na świecie. Pierwszy sukces odniosła już w 1993 roku po wydaniu swojej debiutanckiej powieści "Podróż ludzi Księgi". Dwa lata później kolejny raz podbiła serca milionów czytelników za sprawą "E.E.", a jej trzecia książka zatytułowana "Prawiek i inne czasy" przyniosła jej pierwszą nagrodę literacką, jaką był Paszport Polityki. 

W tym samym roku, czyli 1997, otrzymała również nagrodę Fundacji im. Kościelskich. Kolejnym kluczem do popularności były tłumaczenia "Biegunów", "Ksiąg Jakubowych" oraz "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Tokarczuk pięła się po szczeblach swojej pisarskiej kariery aż w końcu została polską noblistką, po tym, jak w marcu Akademia Szwedzka - w konsultacji z Fundacją Noblowską - zdecydowała, że w tym roku przyznane zostaną dwie Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, w tym zaległa z zeszłego roku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Brak nagrody Nobla i wielki skandal 

Warto przypomnieć o wielkim skandalu, przez który w 2018 roku nie została przyznana nagroda Nobla. Wszystko zaczęło się jeszcze w 2017 roku, gdy francusko-szwedzki fotograf i reżyser Jean-Claude Arnault, mąż członkini Akademii Katariny Frostenson, został oskarżony o gwałty oraz  przecieki na temat laureatach literackiego Nobla. 

Dzisiaj grzeje: 1. W dniu ślubu dostała list od byłego kochanka. Przeczytał go jej narzeczony i momentalnie zemdlał

2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

Potworna afera poskutkowała licznymi odejściami członków Akademii. Co więcej, Frostenson została zmuszona do ustąpienia, za co otrzymała odszkodowanie oraz służbowe mieszkanie. Na miejsca wszystkich członków, którzy odeszli z Akademii, powołano zupełnie nowych, jednak dopiero teraz pojawiła się możliwość przyznania nagrody.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. 1 MILION Polaków dostanie emeryturę liczoną na lepszych warunkach. Reszta musi zacisnąć pasa
  2. W dniu ślubu dostała list od byłego kochanka. Przeczytał go jej narzeczony i momentalnie zemdlał
  3. Po kościele w trakcie ślubu zaczęły rozchodzić się tajemnicze dźwięki. Nagle wszyscy się odwrócili i znieruchomieli
  4. Tragedia w szkole, nastolatek zadźgał kolegę. Nie wyjdzie szybko z więzienia, odpowie jak dorosły
  5. Po 17 latach odkrył, że dał się oszukać żonie. Poznał najgorszą prawdę nt. poczęcia syna

Źródło: interia 

Następny artykuł