Waszczykowski-yt
fot. youtube.com
Jan Odyniec - 7 Maja 2018

"Polityka PiS współgra z celami Rosji"! Powołano Konferencję Ambasadorów RP

Polska polityka międzynarodowa jest przez wiele osób oceniana negatywnie. Wśród nich znalazła się także grupa 29 byłych ambasadorów RP, którzy powołali "Konferencję Ambasadorów". Ostro komentują politykę PiS, ich zaś niezwykle ostro ocenił były minister spraw zagranicznych.

Konferencja Ambasadorów RP została powołana przez grupę 29 byłych przedstawicieli dyplomatycznych Polski w wielu krajach. Większość z nich straciła stanowiska w ostatnich kilku latach. Media określają inicjatywę jako "bezprecedensową". Faktycznie po raz pierwszy byli dyplomaci organizują się w grupę, by wspólnie "monitorować i reagować" w sprawie polityki zagranicznej naszego kraju.

"Polityka PiS współgra z celami Rosji"

Byli ambasadorowie mają o polityce Prawa i Sprawiedliwości bardzo negatywną opinię. Ich zdaniem przed przejęciem władzy przez PiS Polska była szanowana na arenie międzynarodowej. Obecnie zaś jest traktowana jak "chory człowiek" w Unii Europejskiej. - Polityka "dobrej zmiany" i łamanie praworządności w Polsce współgrają z celami strategicznymi Rosji, jakim jest doprowadzenie do rozpadu UE i NATO - uważają członkowie zespołu. W imieniu grupy 29 byłych dyplomatów wypowiadał się między innymi wieloletni ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf. Uważa on, że ten nieformalny zespół na razie może jedynie monitorować działania polskiej dyplomacji, w odpowiednim momencie jednak będzie interweniował. - Jest to nieformalna inicjatywa, której celem jest monitorowanie, a w przyszłości naprawa polskiej polityki zagranicznej. Inicjatywa jest wyrazem troski grupy ambasadorów, którzy w okresie ostatnich 30 lat kształtowali polska politykę zagraniczną, a obecnie dostrzegają upadek znaczenia Polski w świecie - mówi Schnepf.

Ostra odpowiedź Waszczykowskiego

Znaczna część zarzutów byłych dyplomatów trafia bezpośrednio w byłego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Jego następca sprawuje swój urząd dość krótko. Ponadto przez większość czasu udaje mu się łagodzić napięte stosunki z Polską przynajmniej w Europie. Tymczasem właśnie w okresie "panowania" Waszczykowskiego Polska wdała się w poważny spór z Komisją Europejską, a także z Niemcami, jednym z najpotężniejszych państw w UE. Jak ocenił działalność ambasadorów w większości odwołanych przez niego samego Waszczykowski? - Cieszę się, że są byłymi ambasadorami. Skoro tak myślą, to zdecydowanie zasłużyli na to, aby już tych funkcji nie pełnić - powiedział były minister.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Najsłynniejsza polska firma na świecie idzie na sprzedaż. Trafi do zagranicznych rąk
  2. Dziennikarka TVN znieważona na lotnisku w Izraelu. "Zabrali mi wózek, prawie rozebrali"
  3. Merkel próbuje to ukryć. Niemcy mają ogromny problem z... antysemityzmem!
ZAMIANA
Kaczyński wściekły17 miast, w których PiS PRZEGRAŁ wybory uzupełniające w 2017 rokuCzytaj dalej
matura_introMatura 2018 na MEMACH! Co w tym roku rozbawiło maturzystów?Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News