Polityka PiS działa? Już niebawem będziemy dostawać po 5 tys zł!

Polityka PiS działa? Już niebawem będziemy dostawać po 5 tys zł!

Partia Jarosława Kaczyńskiego wraz ze swoimi koalicjantami lubi chwalić się swoimi osiągnięciami, które z kolei są torpedowane przez opozycję zarówno tę wewnątrz Sejmu, jak i poza nim. Czy polityka PiS naprawdę działa? Zdaniem wielu tak, gdyż wedle prognoz już niedługo dostawać będziemy po 5 tys. złotych.

Głównym celem rządu Zjednoczonej Prawicy, najpierw gabinetu Beaty Szydło, a następnie Mateusza Morawieckiego było poprawienie warunków życia Polaków. Programy socjalne jak 500 plus i 75 plus, a także Mieszkanie plus odniosły wielki sukces, a szczególnie pierwszy z nich. Dzięki pięciusetzłotowej zapomodze na drugie i każde kolejne dziecko władzom udało się wyciągnąć tysiące dzieci w biedy. Niestety zmniejszono w ten sposób liczbę podejmujących zatrudnienie kobiet, co kłóci się z założeniami programu. Nie wiadomo przy tym także, jak bardzo urosła z jego powodu dzietność. Obecny czas i następne lata będą według zapowiedzi bardzo dobre zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Zmniejszy się bezrobocie, a inflacja utrzyma się na stabilnym poziomie 3,5 proc.

Polityka PiS działa?

Mateusz Morawiecki często chwali się osiągnięciami swojego rządu, a wcześniej resortu. Wielu wierzy, że prognozowana prosperity jest pochodną właśnie działań rządu PiS i jego koalicjantów. Dowodem może być fakt, że wynagrodzenia w najbliższych latach znacznie wzrosną. W styczniu wynagrodzenia wzrosły o 7,1 proc., natomiast w lutym o 6,8 proc. Tak więc w zeszłym miesiącu średnie wynagrodzenie wyniosło 4599 złotych. Rynek pracy nigdy jeszcze nie był tak korzystny dla pracownika, co teraz. Liczba wolnych miejsc pracy rośnie, podczas gdy bezrobocie maleje. Zdaniem eksperta także już niedługo średnie wynagrodzenie osiągnie poziom 5 tys. złotych. 2019 rok ma być w tym zakresie jeszcze lepszy. - Poziom 5 tys. zł może zostać osiągnięty już w 2018 r., ale raczej pod koniec roku - powiedział MarketNews24 Grzegorz Sielewicz, ekonomista z Coface w Regionie Europy Centralnej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Katastrofalne wieści dla klientów polskich banków. „Straty do 2021 roku”
  2. Mocne słowa Komendy do Morawieckiego. „Nie będę ciężarem”
  3. Wstrząsające słowa Jana Pawła II tuż przed śmiercią. Ukrywano je w ogromnej tajemnicy
źródło:fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News