Już wszystko jasne. Vega opublikował pełny zwiastun "Polityki"

Już wszystko jasne. Vega opublikował pełny zwiastun "Polityki" Źródło: youtube/Patryk Vega

Film "Polityka" Patryka Vegi już na początku września będzie miał swoją premierę. Właśnie ukazał się pierwszy trailer, który wyjaśnił sporo domysłów i pogłosek, które krążyły przed wydaniem zwiastunu.

"Polityka", według reżysera Patryka Vegi, pokaże postacie polityków "takimi, jakimi naprawdę są". Choć w obawie przed pozwami o zniesławienie, kontrowersyjny reżyser nie może używać prawdziwych nazwisk postaci ze sceny politycznej, to inspiracje i podobieństwa są wręcz uderzające. Do tej pory część obsady nie była znana. Pierwszy zwiastun uchylił rąbka tajemnicy.

"Polityka" zapowiada się na dosyć przerysowany, ale i kontrowersyjny film

Patryk Vega ma swój charakterystyczny styl kręcenia filmów, który w Polsce jest już dobrze znany. Obrazy reżysera zazwyczaj obfitują w dosyć wulgarny język, a postacie są przerysowane tak, jak to tylko możliwe - wszystkie ich wady są uwypuklone, aż do przesady. Choć wiele osób zarzuca dziełom Vegi szukanie "taniej sensacji", to trzeba przyznać, że taka konwencja podoba się widzom, którzy głosują na filmy swoimi portfelami.

Wygląda na to, że "Polityka" z tego stylu się nie wyłamie. W filmie ujrzeliśmy kilku charakterystycznych i znanych aktorów, obsadzonych w rolach popularnych polityków. I tak odpowiednika Jarosława Kaczyńskiego zagra Andrzej Grabowski, sobowtórem Krystyny Pawłowicz zostanie Iwona Bielska, a Antonim Macierewiczem Janusz Chabior. W obsadzie znalazł się także młody aktor Antoni Królikowski, który zagra słynnego Misiewicza. Ponadto zobaczymy Ewę Kasprzyk w roli odpowiednika Beaty Szydło, czy nawet Zbigniewa Suszyńskiego jako Grzegorza Schetynę.

W filmie będzie pełno absurdalnych scen, wyśmiewających polską politykę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W zwiastunie możemy zobaczyć przedsmak tego, co nas czeka na kinach. Liczba scen nawiązująca do słynnych politycznych skandali jest naprawdę duża - ponadto, wiele z nich wynika najprawdopodobniej z inwencji reżysera, który na bazie prawdziwych historii stworzył w swoim stylu - wręcz komiksowe epizody.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kuchciński wcale nie zamierzał podać się do dymisji. Znamy szokujące kulisy jego odejścia, Kaczyński w tle
2. Pracował w ZUS. Teraz zdradził sposób na podwyższenie Twojej emerytury

W ten sposób na ekranie można zobaczyć rządowych agentów goniących kota Jarosława Kaczyńskiego, czy Grzegorza Schetynę jedzącego słynne "ośmiorniczki" z afery taśmowej. W filmie pojawią się również szalone popisy Bartłomieja Misiewicza - w tym jechanie na sygnale rządową limuzyną przez pas zieleni. Ostro oberwało się także Beacie Szydło, która w otwierającej zwiastun scenie karmi kury. Jedno jest pewne - film wywoła ogromne kontrowersje w Polsce, a politycy będą mogli się czuć urażeni.

NAJLEPSZE NEWSY DNIA:

  1. Donald Tusk wolałby, żeby to zdjęcie nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pospadacie z krzeseł
  2. Kot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka, gdy nikt nie patrzył. To, co zrobił złamie wam serce
  3. Przyłapana na gorącym uczynku. Siostra pokazała jej kłamstwo w internecie
  4. Ludzie nie mogli uwierzyć własnym oczom. U boku 12-latki stał 65-letni mężczyzna
  5. To był najbardziej szokujący odcinek "Świata według Kiepskich". Fani zamarli

Źródło: Youtube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News