Takich słów z pewnością nikt nie spodziewałby się z ust polityka opozycji. Były minister stwierdził, że trzeba stawiać na prezydenta Andrzeja Dudę.

Prezes PiS nie jest w stanie wyprowadzić na ulice ludzi, którzy mogliby być choćby symbolicznym ekwiwalentem dla tego, co się stało w ciągu ostatnich tygodni w Polsce. W związku z tym Jarosław Kaczyński już stracił władzę, mimo że mu się wydaje, że ją sprawuje – stwierdził były szef MSWiA, Bartłomiej Sienkiewicz.

Jednocześnie chwali prezydenta Andrzeja Dudę za odważną postawę w sprawie reform sądownictwa. Ma nadzieję, że głowa państwa obroni Polaków przed dyktatorski zapędami prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Biorąc pod uwagę posiadane narzędzia, Andrzej Duda jest jedynym człowiekiem, który może uratować polską demokrację – mówi Bartłomiej Sienkiewicz.

Zauważa również, że prezydent ma poparcie wśród młodych ludzi. Jego zdaniem, daje to nadzieję na przyszłość.

Mój syn, który brał udział w demonstracjach, opowiadał mi, że jeżeli ktokolwiek się wyrywał z agresywnymi tekstami na temat prezydenta, był natychmiast gaszony przez resztę. Ci młodzi sami rozumieli, że nie da się połączyć pogardy i nadziei na to, że będziemy mieć do czynienia z kimś, kto stanie na wysokości zadania – dodaje były szef MSWiA.

źródło: wiadomosci.wp.pl

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również