Radna z Łodzi, Urszula Niziołek-Janiak, zasłynęła wśród internautów. Związana jeszcze do niedawna z PO Niziołek-Janiak postanowiła wystąpić przeciw islamofobii w Polsce i w ramach akcji protestacyjnej ubrała się w hidżab. Reakcja internetu była piorunująca.

Kobieta postanowiła, że codziennie zakładając na głowę hidżab, wyrazi sprzeciw wobec wrogów islamu w Polsce. Co więcej, do takiego działania zachęciła inne Polki. Jej zdaniem, gdyby w sprawę zaangażowało się jeszcze więcej osób, protest nie mógłby przejść bez echa.

W internecie zamieściła nawet zdjęcie, na którym pozuje w hidżabie. Okrasiła je bardzo agresywnym podpisem, który zelektryzował internet.

– I co mi zrobicie? Oplujecie czy dacie w zęby? A może moje wegetariańskie dziecko będzie musiało dostać schabowego w przedszkolu? – prowokowała radna.

Akcja radnej wywołała szybką odpowiedź ze strony internautów. Ci nie zostawili na niej suchej nitki, oskarżając ją o to, że specjalnie prowokuje w sieci, by znaleźć dowód dla swoich tez o brutalności Polaków. Nie obyło się bez obelg i krytyki, które kierowane były nie w islam, ale w Niziołek-Janiak. Kobieta po tak ogromnej fali krytycznych komentarzy pozbyła się zdjęcia z internetu. Nie wiadomo jednak, czy przerwała tym samym swój nietypowy protest.

...

Zobacz również

Zobacz również