Polityk PO do Tuska: "Ty szmato!"

Polityk PO do Tuska: "Ty szmato!"

Okazuje się, że nie tylko Prawo i Sprawiedliwość odnosi się z dużą niechęcią wobec Donalda Tuska. Oczywiście, wśród polityków Platformy Obywatelskiej także znajdują się tacy, którzy byłego wodza partii nie trawią. Nie zdarzyło się jednak jeszcze, by któryś z nich tak otwarcie i ostro obraził Tuska.

Sprawa nałożenia kar na Polskę elektryzuje coraz bardziej. Polscy politycy, zwłaszcza obozu władzy, nie potrafią zrozumieć, jak Donald Tusk może optować za tak negatywnym dla Polski rozwiązaniem. W sprawie wypowiedział się europoseł z PiS, Ryszard Czarnecki.

 - Donald Tusk, w Parlamencie Europejskim oficjalnie mówił o tym, że ta „droga, procedura wobec Polski, która ewentualnie może skończyć się sankcjami jest optymalna”. Polityk z Polski opowiedział się za tym, żeby wybrać drogę, która może zakończyć się ukaraniem Polski. To jest absolutny skandal. To się jeszcze nigdy nie zdarzyło w historii Unii Europejskiej, żeby polityk jakiegoś kraju, de facto atakował publicznie własny kraj na arenie międzynarodowej. Pomijając to, że to jest w ogóle zabronione - mówił Czarnecki.

Atmosfera wokół sprawy ukarania polski ma być do tego stopnia gorąca, że wścieka już nie tylko polityków oddelegowanych do Europarlamentu z ramienia PiS. Coraz częściej swoją nienawiść do Tuska mają eksponować politycy PO zasiadający w Europarlamencie. Jak stwierdził Czarnecki, jest zdziwiony, że nie mówi się o tym w Polsce.

 - Zobaczyłem, że w debacie politycznej w Polsce, w ogóle ta wypowiedź Donalda Tuska nie jest znana, więc przypominam. To z ław Platformy, jeden z posłów Platformy Obywatelskiej krzyknął wtedy „szmata”. Tak krzyknął do Donalda Tuska, bo był tak oburzony tą sytuacją. Nie powiem jaki poseł to krzyknął - relacjonował wiceprzewodniczący PE.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News