Popularna dziennikarka „Wysokich Obcasów” Natalia Waloch-Matlakiewicz, będąc na spacerze z rodziną, natrafiła na Marsz dla Życia i Rodziny, w którego pierwszym rzędzie honorowe miejsce zajmował radny Prawa i Sprawiedliwości Karol Wojtasik. Wspominając to, co polityk publicznie pisał o niej w internecie, postanowiła podejść do niego i poprosić, aby powtórzył to jeszcze raz, tym razem w twarz. Mężczyzna tego nie zrobił.

Dziennikarka opisała całą sytuację na swoim profilu na portalu społecznościowym. Post od razu zdobył ogromną popularność wśród internautów, którzy także wytknęli radnemu hipokryzję oraz wsparli działania Waloch-Matlakiewicz.

„Wczoraj natknęliśmy się na starówce na Marsz dla Życia i Rodziny. W pierwszym szeregu szedł radny Karol Wojtasik, znany z obrażania kobiet w internecie. Skorzystałam z okazji i podeszłam, pytając, czy powtórzy mi oczy to, co wypisywał o mnie w sieci. Cóż, nie powtórzył. Na rękach mam córkę. Dzień przed jej narodzinami radny zapytał mnie na FB w publicznej rozmowie, czy ciąża sprowadziła mi ogląd rzeczywistości do majtek. A to tylko jedna z odzywek radnego wobec kobiet, które na ogół nazywa idiotkami” – napisała o mężczyźnie dziennikarka. Dodała także, że wraz z koleżankami złożyła na niego skargę do konwentu seniorów Rady Miasta Torunia. Niczego to jednak niestety nie zmieniło.

Gdyby ktoś chciał wiedzieć, jak działają #fakenews i #postprawda to może zerknąć na profil radnego, który pisze, że szłam w marszu i byłam poruszona homilią biskupa. Nie chcąc dłużej pozostawiać pytania pana radnego bez odpowiedzi, odpowiadam: czasem nie trzeba zaglądać do majtek, żeby widzieć człowieka i jego poziom jak na dłoni” – zakończyła swój post dziennikarka. Wiele osób wsparło jej działania i otwartość, ujawniając objawy coraz większej pogardy wobec tchórzliwego zachowania radnego.

...

Zobacz również