O tym, że pracę w polityce dostać można po znajomościach i przez kontakty z odpowiednimi ludźmi wiemy chyba wszyscy. Jednak jest to wersja nieoficjalna i na ogół, żaden szanujący się polityk, do tego się nie przyzna. Dlatego byliśmy w szoku, gdy polityk PiS’a z rozbrajającą szczerością przyznał się do tego, jak dostał pracę w spółce. Jak zareaguje na to Jarosław Kaczyński?

Piotr Walentynowicz jeszcze w 2016 roku prowadził działalność jako taksówkarz, dzisiaj zarabia ponad 80 tysięcy złotych rocznie w PIT Radwar i zasiada w radzie miejskiej w Gdańsku, z czego otrzymał ponad 24 tysięcy złotych w 2017 roku. Jak to się stało? Polityk PiS przyznaje się z rozbrajającą szczerością dla „Gazety Wyborczej”, jak odstał pracę w spółkach.

Wnuk ikonicznej już działaczki „Solidarności” jeszcze niedawno pracował jako taksówkarz. Woził pasażerów Dacią Logan, którą kupił za pieniądze babci. W 2015 roku spróbował swoich sił z polityką. Przy pomocy sławnego nazwiska babci chciał wejść do sejmu. Wystartował z listy PiS, ale ze względu na dalsze miejsce na liście nie udało mu się zdobyć mandatu posła. Za to obwinia Janusza Śniadka.

Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z polityka

Piotr Walentynowicz jest zły, że otrzymał dalsze miejsce na liście do sejmu, niż mu obiecywał szef pomorskiego PiS, Janusz Śniadek. Miał dostać 7. miejsce na liście do Sejmu, a startował z 16.

– Zgłosiłem chęć kandydowania, Janusz Śniadek o tym wie od dawna, ale ostatnie ustalenia były podjęte w zeszłym roku, a teraz on mnie unika. Wymijaliśmy się dzisiaj przy okazji udzielania wywiadów, nie przywitał się nawet i uciekł – mówi w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Po tej porażce pomógł mu Antoni Macierewicz. Dzięki niemu Walentynowiczowi udało się dostać do PIT Radwar.

Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie będzie zadowolony z wypowiedzi polityka. Nie od dziś wiadomo że prezes PiS stara się walczyć z zachowaniami korupcyjnymi w swojej partii. Robi to przynajmniej powierzchownie, dla korzyści wizerunkowych. Przykładem może być tutaj decyzja o odebraniu politykom nagród, przyznanych przez Beatę Szydło.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ WIĘCEJ:

  1. Wielka akcja służb pod Warszawą! Zatrzymano znienawidzonego prezydenta miasta
  2. „Manipulacja roku”. PiS wydał film, w internecie wrze
  3. W Rosji pobito polskiego dyplomatę! Niebezpieczna sytuacja w samolocie
  4. Afera na szczycie NATO! Trump uderzył Tuska, ten mu oddał (VIDEO)
  5. POLSKA. Zwyrodnialec strzela do zwierząt, szukamy sprawcy!

Jak wiele jest w Polsce korupcji? Wypadamy TRAGICZNIE na tle Europy!

Który wojewoda został najhojniej nagrodzony w 2017 roku? Niektóre sumy robią wrażenie!

Zobacz również