Kaczyński dostanie szału. Polityk PiS zdradził, jak dostaje się pracę w spółkach

Kaczyński dostanie szału. Polityk PiS zdradził, jak dostaje się pracę w spółkach

O tym, że pracę w polityce dostać można po znajomościach i przez kontakty z odpowiednimi ludźmi wiemy chyba wszyscy. Jednak jest to wersja nieoficjalna i na ogół, żaden szanujący się polityk, do tego się nie przyzna. Dlatego byliśmy w szoku, gdy polityk PiS'a z rozbrajającą szczerością przyznał się do tego, jak dostał pracę w spółce. Jak zareaguje na to Jarosław Kaczyński?

Piotr Walentynowicz jeszcze w 2016 roku prowadził działalność jako taksówkarz, dzisiaj zarabia ponad 80 tysięcy złotych rocznie w PIT Radwar i zasiada w radzie miejskiej w Gdańsku, z czego otrzymał ponad 24 tysięcy złotych w 2017 roku. Jak to się stało? Polityk PiS przyznaje się z rozbrajającą szczerością dla "Gazety Wyborczej", jak odstał pracę w spółkach. Wnuk ikonicznej już działaczki "Solidarności" jeszcze niedawno pracował jako taksówkarz. Woził pasażerów Dacią Logan, którą kupił za pieniądze babci. W 2015 roku spróbował swoich sił z polityką. Przy pomocy sławnego nazwiska babci chciał wejść do sejmu. Wystartował z listy PiS, ale ze względu na dalsze miejsce na liście nie udało mu się zdobyć mandatu posła. Za to obwinia Janusza Śniadka.

Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z polityka

Piotr Walentynowicz jest zły, że otrzymał dalsze miejsce na liście do sejmu, niż mu obiecywał szef pomorskiego PiS, Janusz Śniadek. Miał dostać 7. miejsce na liście do Sejmu, a startował z 16. - Zgłosiłem chęć kandydowania, Janusz Śniadek o tym wie od dawna, ale ostatnie ustalenia były podjęte w zeszłym roku, a teraz on mnie unika. Wymijaliśmy się dzisiaj przy okazji udzielania wywiadów, nie przywitał się nawet i uciekł – mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Po tej porażce pomógł mu Antoni Macierewicz. Dzięki niemu Walentynowiczowi udało się dostać do PIT Radwar. Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie będzie zadowolony z wypowiedzi polityka. Nie od dziś wiadomo że prezes PiS stara się walczyć z zachowaniami korupcyjnymi w swojej partii. Robi to przynajmniej powierzchownie, dla korzyści wizerunkowych. Przykładem może być tutaj decyzja o odebraniu politykom nagród, przyznanych przez Beatę Szydło. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ WIĘCEJ:
  1. Wielka akcja służb pod Warszawą! Zatrzymano znienawidzonego prezydenta miasta
  2. "Manipulacja roku". PiS wydał film, w internecie wrze
  3. W Rosji pobito polskiego dyplomatę! Niebezpieczna sytuacja w samolocie
  4. Afera na szczycie NATO! Trump uderzył Tuska, ten mu oddał (VIDEO)
  5. POLSKA. Zwyrodnialec strzela do zwierząt, szukamy sprawcy!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News