prawo i sprawiedliwość
fot. wikipedia
Wiadomości Pikio - 5 Września 2015

Polityk PiS zawieszony po kontrowersyjnym wpisie o PO

Zenon Żynda, lider Prawa i Sprawiedliwości w powiecie tczewskim został zawieszony w prawach członka partii za wpis na jednym z portali społecznościowych. Polityk przyrównał przyszłość konkurencyjnej formacji do sytuacji Żydów w getcie.

- Po wyborach będą mieli tyle do powiedzenia co Żydzi w getcie - napisał Żynda komentując wyborcze obietnice premier Ewy Kopacz. Wpis pojawił się na facebookowej stronie "Społecznego Komitetu Odbudowy Mostu" w Tczewie, który poinformował o obietnicy pomocy w odbudowie mostu w Tczewie jaką złożyła szefowa obecnego rządu. Początkowo o usunięcie kontrowersyjnego wpisu poprosił przedstawiciel Komitetu, który porównanie polityka PiS uznał za karygodne, jednak Żynda odmówił. Sprawę załatwiło dopiero zawieszenie polityka w prawach członka partii po tym gdy wpisem zainteresowały się lokalne media. Szef gdańskich władz formacji Jarosława Kaczyńskiego powiedział, że wpis Żyndy nie miał prawa się pojawić bez względu na intencje. Sam Żynda usunął już swój wpis i przeprosił za niego.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh, źródło: tvn24
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News