Wyborcy PiS nie mogą w to uwierzyć! Najważniejszy polityk partii w strukturach UE niebawem straci stanowisko. Tak przynajmniej wynika z medialnych doniesień. Czym tak rozwścieczył innych polityków oraz opinię publiczną?

Ryszard Czarnecki od dłuższego czasu pełni stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Teraz jego odwołania z wpływowego stanowiska chcą jednak najważniejsze nazwiska organu.

– Podczas II Wojny Światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję – powiedział Czarnecki w wywiadzie dla Niezalezna.pl, czym rozwścieczył wielu europejskich polityków.

ZOBACZ TAKŻE: PiS oszalał?! Przez jedną decyzję MILIONY Polaków straci pracę

Natychmiastowa odpowiedź liderów UE

Guy Verhofstadt, Manfred Weber, Gianni Pittella oraz Philippe Lamberts chcą więc obecnie, aby stracił swoje prestiżowe stanowisko. Wystosowali już w tej sprawie oficjalny apel do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajaniego.

– Niedawno Ryszard Czarnecki nazwał Różę Thun „szmalcownikiem”. Jest to termin oznaczający nazistowskiego kolaboranta, który zdradzał Żydów. To jest nieakceptowalne. Razem z innymi liderami zaapelowałem do przewodniczącego PE, aby działał. To niewyobrażalne, żeby on mógł takimi wypowiedziami reprezentować organ – napisał na Twitterze Verhofstadt.

ZOBACZ TAKŻE: To już pewne! Koniec Nowoczesnej, kolejni posłowie odchodzą

Czarnecki straci stanowisko w UE?
Fot. Twitter

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]


Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]

...

Zobacz również