Spotkanie, do którego doszło w piątek wieczorem, wciąż owiane jest tajemnicą. Media spekulowały, czego mogła dotyczyć rozmowa Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim. Teraz wprost zdradza to polityk partii rządzącej.

Media informowały wcześniej, że rozmowa odbywała się w chłodnej atmosferze konfrontacji. Ryszard Czarnecki zaprzecza tym doniesieniom. Jego zdaniem atmosfera rozmów była dobra. Politycy rozmawiali ponad 2 godziny.

– To była długa, konstruktywna, merytoryczna rozmowa – podkreślił europoseł PiS, Ryszard Czarnecki. Dodał przy tym, że była to „poważna rozmowa poważnych ludzi”.

Europoseł PiS twierdzi, że rozmowa dotyczyła przede wszystkim reformy sądownictwa.

Tego, co nazywamy wymiarem niesprawiedliwości tak, aby stał się wymiarem sprawiedliwości – powiedział polityk. – Po owocach poznacie i za jakiś czas zobaczymy efekt tej rozmowy – dodał.

Czarnecki został zapytany także o to, czy prezydent przedstawiał prezesowi PiS swoje propozycje ustaw. Niektóre media spekulowały, że temu własnie miało służyć zaproszenie Kaczyńskiego przez Dudę do Belwederu. Czarnecki stwierdził jednak, że nie do końca tak jest.

– Są pewne podstawowe propozycje, natomiast nie słyszałem, żeby były już do końca dopięte, w sensie paragraf po paragrafie, artykuł po artykule – komentuje europoseł prezydencką propozycję reformy sądownictwa.

To o tyle ciekawe, że jeszcze we czwartek Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera twierdził, że projekty są już na ukończeniu. Mają to być ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. To właśnie tego dotyczyły ustawy zawetowane przez Andrzeja Dudę w lipcu.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"