Sezon wakacyjny jeszcze trwa, ale już wyraźnie chyli się ku końcowi. To ostatnie tygodnie, by odpocząć i podjąć plany na zbliżającą się jesień. Dotyczy to także polityków, którzy już tylko liczą dni przed kolejnym posiedzeniem Sejmu. Wiadomo, że jednym z najbardziej zdeterminowanych do jesiennej ofensywy jest sam Jarosław Kaczyński.

Mówi się, że lider PiS wciąż nie może przeboleć dwóch wet, którymi Andrzej Duda zablokował zmiany forsowane przez partię rządzącą. Dlatego teraz zamierza uderzyć z całą siłą i nie pozwolić na pokrzyżowanie mu planów. Jak mówi jeden z polityków z otoczenia prezesa, Kaczyński kipi ze wściekłości i już ma mroczny plan. Nie oznacza to jednak, że czeka nas szaleńcza walka. Ekipa Kaczyńskiego ma być zwarta i przygotowana do boju.

Jest w dobrej formie, i to takiej, że widać nastawiony jest na bój, bo jest wściekły. (…) Będziemy reagowali w zależności od sytuacji. Zobaczymy. Może być rekonstrukcja rządu, ale jeśli będzie wojna z prezydentem i będziemy musieli wytaczać działa ostre, to rekonstrukcji nie będzie – mówi polityk.

Partia Kaczyńskiego ma szykować cztery ustawy, którymi chce przywrócić sobie inicjatywę w polityce. Mowa o ustawie medialnej, która ma być jeszcze ostrzejsza, niż wynikało z zapowiedzi resortu kultury. Kolejnym projektem jest zmiana w kodeksie wyborczym i modyfikacje sposobu głosowania. Dwie kolejne ustawy to nowe propozycje PiS na prawo dotyczące Sądu Najwyższego i KRS.

Jak mówią współpracownicy Kaczyńskiego, Duda ma czas na swoje propozycje ustaw o SN i KRS, ale nie powinien nawet myśleć o tym, by sprzeciwiać się prezesowi. Sejm, w którym PiS ma większość może odrzucić sprzeciw prezydenta, a wówczas ten będzie „na łasce Kaczyńskiego”. Ostrzegają, że prezes ma być „przygotowany na każdą ewentualność” i tym razem nawet Duda nie będzie w stanie powstrzymać jego marszu ku IV RP.

źródło: fakt.pl

...

Zobacz również