Jeden z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z mediami sprzeciwił się Jarosławowi Kaczyńskiemu i wziął w obronę jego największego przeciwnika politycznego, Donalda Tuska. 

Kwestia poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska, który będzie się ubiegał o wybór na kolejne 2,5 roku na stanowisko przewodniczącego Rady Europy jest ostatnimi czasy wątpliwa. Głównie za sprawą słów prezesa Prawa  i Sprawiedliwości, który kilkakrotnie już w rozmowie z mediami stwierdził, że „człowiek, wobec którego mogą się pojawić niedługo zarzuty” nie powinien uzyskać poparcia polskiego rządu na stanowisko „prezydenta Europy”.

Z tymi słowami wyraźnie nie zgadza się jeden z europosłów Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Ujazdowski, który przekonuje, że należy tu zastosować „solidarność państwową”.

 – W tej sprawie trzeba się kierować solidarnością państwową. Polska powinna poprzeć Polaka na stanowisku szefa Rady Europejskiej – powiedział Ujazdowski dodając, że osobiście „nie przyłoży ręki do politycznego polecenia prezesa i nie autoryzuje prób odwołania Donalda Tuska”.

Jak przekonuje polityk obozu władzy, jeśli Donald Tusk nie zostanie wybrany na kolejne 2,5 roku na przewodniczącego Rady Europejskiej, to jego miejsce zajmie ktoś zupełnie inny, dla którego sprawy środkowej Europy nie będą miały żadnego znaczenia.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: horyzont w tvn24

...

Zobacz również