Polityk PiS PUBLICZNIE do kobiety: "Wytnij sobie macicę i wrzuć do kibla!"

Polityk PiS PUBLICZNIE do kobiety: "Wytnij sobie macicę i wrzuć do kibla!"

Jest czymś niezwykłym, kiedy w Polsce, uchodzącej za szczególnie tradycyjną i konserwatywną, polityk publicznie obraża kobiety. Szczególnie zaskakujące, kiedy jest to polityk PiS - partii, która nad wyraz mocno akcentuje polskie tradycje, wśród których szacunek do kobiet powinien być na pierwszym miejscu.

Rafał Szymański jest radnym Prawa i Sprawiedliwości w Jeleniej Górze i, jak przystano na barwy partyjne, wielkim obrońcą życia poczętego. Niedawno udostępnił na Facebooku post związany właśnie z tym tematem. Doszło pod nim do zażartej dyskusji, w której działacz PiS-u się... nie popisał.

Polityk PiS obraża kobietę w obrzydliwy sposób

Post, który udostępnił radny, jest przekazem charakterystycznym dla obrońców życia. Dotyczy ciąż z gwałtu, na których przerywanie pozwala polskie prawo. - Dziecko poczęte na skutek gwałtu jest drugą ofiarą tego strasznego aktu. Dlaczego ma być zabijane? - głosi post napisany zresztą przez innego internautę. W odpowiedzi na udostępniony wpis pojawiło się mrowie komentarzy o przeciwnym stanowisku. Dyskusja była zażarta i niezwykle agresywna. Nie brakło w niej także wulgaryzmów. Jedna z internautek odpowiedziała także wulgarnie i agresywnie atakując radnego, przy czym podjęła częsty argument zwolenników aborcji, zgodnie z którym "kobieta ma prawo zrobić co chce ze swoją macicą". - Macicę może pani sobie wyciąć i wrzucić do kibla. W sumie to jakiś pomysł, bo chyba się pani nie przyda - niespodziewanie odpowiedział polityk PiS, przy okazji celowo i wulgarnie przekręcając jej nazwisko.

Radny Rafał Szymański przesadził

Z całą pewnością takie zachowanie nie przystoi żadnemu człowiekowi, z całą pewnością konserwatywnemu mężczyźnie nie przystoją takie słowa wobec kobiety. A już na pewno takich słów nie powinien pisać radny, który do tego jest... przewodniczącym Komisji Kultury Rady Miejskiej. Rafał Szymański prezentuje się jako osoba, z którą zupełnie nie kojarzy się wulgaryzmów i agresji. Na jego profilu na Facebooku możemy między innymi zobaczyć zdjęcie konsumpcji tradycyjnego wadowickiego deseru, czyli "papieskich kremówek". Polityk PiS Rafał Szymański fot. facebook.com/rafalpszymanski Polityk PiS Rafał Szymański fot. facebook.com/rafalpszymanski Polityk PiS Rafał Szymański fot. facebook.com/rafalpszymanski WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Niesiołowski: PiS-owcy tylko napychają się i bronią koryta jak niepodległości
  2. Co jest ze ślubem Kaczyńskiej?! Szokujące informacje, będzie kolejny skandal
  3. Przeciek z obozu PiS! Kaczyński ODEJDZIE z polityki
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News