Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów skrytykował Donalda Tuska za strój w jakim złożył hołd ofiarom zamachu na jedno z brukselskich lotnisk. Co ciekawe, na krytykę pod adresem przewodniczącego Rady Europy odpowiedział rzecznik prezydenta Dudy, Marek Magierowski. 

Donald Tusk w ubiegłą niedzielę oddał hołd ofiarom zamachu zorganizowanego przez islamskich terrorystów na jedno z brukselskich lotnisk, Maelbeek. Przewodniczący Rady Europy uczynił to w sportowym stroju tj. w spodenkach i koszulce z napisem „Bruksela 22/03/2016”, ponieważ złożenie kwiatów pod specjalnie przygotowaną tablicą było częścią półmaratonu „Brusells20k”.

Strój byłego premiera Polski stał się przyczynkiem do fali krytyki jaka pod jego adresem napłynęła ze strony zwolenników obecnego obozu władzy, a także prorządowych mediów i publicystów. Oprócz takich osobistości jak Rafał Ziemkiewicz czy tygodników jak wSieci, strój Tuska skrytykował również sekretarz stanu w KPRM, Paweł Szefernaker.

Polityk PiS porównał stroje byłego premiera i obecnego prezydenta podczas składania hołdów.

fot. twitter
fot. twitter

Na krytykę Tuska przez sekretarza stanu w Kancelarii Premier Szydło nieoczekiwanie odpowiedział rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, który zganił polityka PiS i nazwał hejtowanie Tuska pozbawionym sensu.

fot. twitter
fot. twitter

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: twitter

...

Zobacz również