Sprawa aborcji i prób zaostrzenia prawa aborcyjnego ciągle nie cichnie. Co chwila politycy, celebryci i dziennikarze publikują swoje wypowiedzi i apele. Niektóre wzbudzają ogromne kontrowersje i oburzenie. Jeden z polityków nazwał protestujące kobiety „prostytutkami”, które „mordują ludzi” i „ku*wią się po lasach jak zwierzęta”.

Temat aborcji i radykalnego zaostrzenia prawa antyaborcyjnego jest na tyle delikatny, że bardzo łatwo jest wzbudzić wielkie kontrowersje komentując całą sprawę. Najczęściej politycy, dziennikarze i celebryci udzielający się w temacie starają się używać takich słów, by ich przekaz dotarł do ludzi i jednocześnie nikogo nie obraził.

Jeden z polityków z Lublina, Grzegorz Szwed, zdaje się nie przejmować tym wszystkim i w opublikowanym na jednym z portali społecznościowych video w ostrych słowach odniósł się do protestujących kobiet.

 – Witam wszystkich wspaniałych ludzi, cudownych moich znajomych. Czy w poniedziałek, 3 października idziecie na czarny marsz? Jeżeli idziecie to nie możecie być moimi znajomymi. I tyle. Proste – zwrócił się polityk z Lublina do obserwujących go osób.

 – Ja szanuję życie. Bądźmy ludźmi. To lewactwo chce żeby usuwać ciążę. Mówią, że jestem faszystą. A kto wprowadził aborcję w Polsce po okupacji? Hitler! Partia Razem, która mówi o tym, żeby była aborcja realizuje program Stalina! Aborcję! Dlaczego? – pyta Szwed.

Później polityk przeszedł do ostrzejszej wymowy.

 – A pierdolcie się kurwa jak zwierzęta po lesie! Jak się coś urodzi to się urodzi, jak się nie urodzi to się nie urodzi. Upierdolimy, usuniemy i tak dalej. Oni chcą zniszczyć polski naród. Nie wiem czy w tle słychać tą muzykę? Patriotyczną, polską, normalną. Której wy, którzy chodzicie na te marsze, pewnie nie znacie… a może było wyskrobać Inkę? Bohaterkę polską? A może Beethoven był niepotrzebny? Też chcieli go wyskrobać ale go obroniono. Ja nie wiem kogo wy chcecie wyskrobać? Swoje dzieci, swoją rodzinę? Wy chcecie być normalnie ludźmi normalnymi? Tak prosto się pytam. Po prostu jak się chłop pyta, który robi rolę. Proste! Posiałeś? Zbierasz plon, tak? I co? Teraz zabijesz? Zamordujesz? Bo co? Bo nie jest takie jak ty? Bo się urodziło tam jakieś zdeformowane? I jeszcze raz powtarzam, jeśli ktoś jest za czarnym marszem w poniedziałek to niech mnie wykluczy ze znajomych na facebooku. Jeżeli tego nie zrobi, a będzie dalej promował marsz ten jakiś tam lewacki, gdzie się pierdolą prostytutki, gdzie one chcą żeby się rżnąć, a nie ponosić konsekwencji. Jeżeli ktoś chce tego.. nie będzie moim znajomym. Jeżeli mnie nie wykreśli to ja będę tą osobę napiętnował cały czas – powiedział w nagraniu Grzegorz Szwed.

Niektórzy obserwujący polityka na Facebooku zarzucili mu, że nagrywając film był pijany. Polityk przyznał, że wypił ale to nie zmienia jego poglądów i stosunku do całej sprawy.

szwed

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również