Polityk nie żyje
Pikio.pl
Monika Majko - 28 Listopada 2020

Z ostatniej chwili: nie żyje polityk partii rządzącej. Tragiczne informacje obiegły Polskę

Polityk przez lata działający w partii Prawo i Sprawiedliwość odszedł w wieku 67 lat. Smutne informacje przekazano za pomocą mediów społecznościowych w sobotnie popołudnie 28 listopada 2020 roku. Nie żyje Jan Kilian, wiadomości o jego śmierci przekazał partyjny kolega.

Polityk PiS nie żyje - wyjątkowo smutne informacje obiegły krajowe media. Jan Kilian w chwili śmierci miał 67 lat, smutne informacje przekazał sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, Marcin Horała.

Katastrofalna wiadomość z rodziny Bogumiły Wander. Wiadomość o śmierci przekazała córka brata prezenterkiKatastrofalna wiadomość z rodziny Bogumiły Wander. Wiadomość o śmierci przekazała córka brata prezenterkiCzytaj dalej

Polityk PiS nie żyje, miał 67 lat

Nie żyje Jan Kilian, poseł na Sejm RP VIII kadencji, wieloletni szef Prawa i Sprawiedliwości w Starogardzie Gdańskim. Smutne informacje o śmierci polityka przekazał w sobotnie popołudnie za pomocą mediów społecznościowych jego partyjny kolega, Marcin Horała.

- Odszedł do domu Pana Jan Kilian, poseł na Sejm RP VIII kadencji, wieloletni szef PiS w Starogardzie Gdańskim, przedsiębiorca, samorządowiec, dobry człowiek. Janku, spoczywaj w pokoju. Będzie nam Ciebie brakowało - poinformował na Twitterze Marcin Horała.

Jan Kilian urodził się 27 grudnia 1953 roku w Starogardzie Gdańskim i z tym miastem był związany przez całe swoje życie. Polityk był Absolwentem Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej, a także kształcił się na studiach podyplomowych na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Odszedł Jan Kilian, smutne wiadomości obiegły krajowe media

Samorządowiec ukończył również studium farmaceutyczne. Na początku pracował w gdańskim drogownictwie, a następnie w Państwowym Ośrodku Maszynowym. Prowadził własną działalność gospodarczą, otworzył również wraz z żoną aptekę.

Polityk od lat działał w strukturach Prawa i Sprawiedliwości w Starogardzie Gdańskim, gdzie był szefem miejskich i powiatowych struktur partii. W 2010 roku z powodzeniem ubiegał się o mandat radnego Starogardu Gdańskiego, a w roku 2014 roku wywalczył mandat radnego powiatu starogardzkiego.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Od 5 grudnia ogromna zmiana dla milionów dorosłych Polaków. Mamy potwierdzenie, wszystko jest już jasne
 3. Ile lat ma Danuta Martyniuk? Wielu łapie się za głowę, kiedy poznaje prawdę. Dalibyście jej tyle?
 4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w niedzielę. Polacy muszą się przygotować

Również w wyborach parlamentarnych 2015 roku dostał mandat posła z ramienia partii PiS, jednak w kolejnych wyborach nie uzyskał reelekcji.

W 2018 był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Starogardu Gdańskiego w wyborach samorządowych, zajął trzecie miejsce z wynikiem 10,43% głosów.

Polityk

Twitter.com mhorala

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. W Warszawie trwają protesty. Przewodnicząca Strajku Kobiet nagle osunęła się na ziemię
 2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 3. Rodzinna tragedia na zachodzie Polski. Nie żyje małżeństwo, porażające, kogo zatrzymała policja
 4. Tragedia w szpitalu w polskiej miejscowości. Na miejscu jest policja i prokuratura, nic nie dało się zrobić
 5. Będzie dodatek do 500 plus? Pojawiła się oficjalna wiadomość, wielu rodziców będzie wniebowziętych
 6. Ania Lewandowska zrewolucjonizowała przepis na placki ziemniaczane. Są lżejsze i delikatniejsze
 7. Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" mają powody do radości. Fani fantastycznie odpowiedzieli na apel

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News