Dzisiaj na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu miała miejsce burzliwa dyskusja polityków na temat przyjmowania uchodźców. Wypowiadali się przedstawiciele różnych formacji od prawicy do lewicy.

Piotr Iwiński z SLD mówił: „Dziś jest 300 mld migrantów i 10 razy mniej uchodźców. To wyzwanie humanitarne, polityczne, ekonomiczne. Słuchając prezesa Kaczyńskiego to szczypałem się w rękę. Czy Zjednoczona Prawica słuchała papieża Franciszka? Rząd ma prawo podejmować takie decyzje. W przypadku pana prezesa serce mówi co innego niż rozum. Żadne mury i prawo nie zatrzyma migracji. Premier Orban popełnia błędy budując mury”

John Godson z PSL mówił: „Strach jest złym doradcą. Polska jest znana z tego, że jest krajem gościnnym, solidarnym. To marka Polski. Łatwo to zniszczyć przez nieodpowiedzialne zachowania. Brak solidarności dziś może oznaczać brak solidarności z ich strony jutro.”

Jarosław Gowin przekonywał zaś: „Zagrożenie terroryzmem rośnie, a nasze służby są niedofinansowane. Potrzebne są doprecyzowania prawne. Apel do pani premier, żeby pamiętała, że w Brukseli reprezentuje nie partię, nie inne kraje, ale Polskę.”

Poniżej wypowiedzi w formie video Ewy Kopacz, Jarosława Kaczyńskiego oraz Przemysława Wiplera.

Debata o uchodźcach. Kopacz: PiS pokazało twarz partii antyeuropejskiej

Debata o uchodźcach. Kaczyński: Nie ma zgody społeczeństwa. To jest łamanie konstytucji

https://www.youtube.com/watch?v=ZX6J1eNsBs0&app=desktop

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również