Politycy PiS nie uczcili pamięci Pawła Adamowicza. Skandal na sesji rady miasta

Politycy PiS nie uczcili pamięci Pawła Adamowicza. Skandal na sesji rady miasta

Politycy PiS jeszcze niedawno wspólnie z opozycją mówili o żalu, bólu i solidarności po stracie Pawła Adamowicza. Niestety, nie długo potrwał taki stan rzeczy. Rani PiS nie uczcili pamięci Pawła Adamowicza. Wybuchł skandal na sesji rady miasta.

Politycy PiS, jak i wielu obywateli w naszym kraju chciało oddać hołd zmarłemu w niedzielę prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. W całym kraju ludzie spontanicznie zbierali się, by chociaż na chwile wyrazić swój ból związany z tym wydarzeniem. Do dziś to, co się wydarzyło, nie mieści się w głowie.

Żałoba po Pawle Adamowiczu

Andrzej Duda dzień pogrzebu prezydenta Gdańska ogłosił dniem żałoby. Poszczególne miasta jak Warszawa czy Gdańsk takową zarządziły na 3 dni, aby oddać hołd zmarłemu. Nawet na posiedzeniu w Sejmie zarządzono minutę ciszy, by uczcić pamieć Pawła Adamowicza. Cały kraj jest w szoku, nie tylko z powodu tego tragicznego zdarzenia, ale również przez informację dochodzącą z Łodzi. Radni tego miasta mieli stawić się na sesji. Zaplanowano także, że w tym czasie oddadzą cześć zmarłemu prezydentowi Gdańska. Jakie wielkie zdziwienie było po stronie opozycji, kiedy zobaczyli puste krzesła po stronie PiS.

Politycy PiS nie przyszli uczcić pamięci

Na sali zapanowała konsternacja. Po stronie Prawa i Sprawiedliwości zasiadał tylko jeden radny. O tej kuriozalnej sprawie poinformował na swoim Twitterze przewodniczący łódzkiej rady z Nowoczesnej Marcin Gołaszewski. Publikując zdjęcie, napisał: - Rząd pustych krzeseł po stronie radnych PiS... Uczciliśmy na sesji @RadaMiejskaLodz pamięć zamordowanego Prezydenta @gdansk @AdamowiczPawel Radni @pisorgpl byli obecni w jednej osobie. Brak słów... - napisał radny z Nowoczesnej. Warto też dodać, że w czasie gdy Sejm oddawał hołd zmarłemu, na sali nie było najważniejszych osób z Prawa i Sprawiedliwości czyli Jarosława Kaczyńskiego, Ryszarda Terleckiego oraz Beaty Mazurek. Ta ostatnia potem w wypowiedzi na portalu społecznościowym tłumaczyła: DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: - Spóźnienie na dzisiejsze posiedzenie sejmu to czysty przypadek, proszę nie doszukiwać się w tym drugiego dna. Takie sytuacje niestety już się zdarzały i pewnie wszystkim mogą się zdarzyć - szczególnie dziennikarze pracujący tu w Sejmie, doskonale o tym wiedzą - napisała Mazurek. Czy politycy PiS mają coś na swoje usprawiedliwienie? Tego na razie nie wiadomo. Mimo wszystko w tym momencie mogli porzucić wszelkie obowiązki związane z pracą i zjawić się na kilka minut, by oddać hołd zmarłemu prezydentowi. Internet na pewno im tego nie zapomni, a i zapewne wyborcy. politycy pis Screen TwitterZOBACZ TAKŻE:
  1. Wieniawie puściły nerwy, tak wściekła nie była nigdy! Jej nazwisko w artykule o śmierci Adamowicza
  2. Ludzie protestują pod siedzibą TVP. Żądają prawdy w telewizji publicznej
  3. Z żoną i córkami był w USA. To dlatego Adamowicz sam powrócił do Polski
  4. Gdzie mieszka Dorota Wellman? Kiedyś był to blok na warszawskim Ursynowie, a teraz…
  5. Jak wygląda córka Barbary Kurdej-Szatan? Jest niewiarygodnie podobna do mamy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News