W parlamencie europejskim w dokładnie trzy lata po tragicznych wydarzeniach w Kijowie w Parlamencie Europejskim organizowane są debaty i uroczystości upamiętniające ukraiński Majdan. W pewnym momencie zaczęto skandować „Slava Ukrainie, Herojom Slava” – nieoczekiwanie przyłączyli się do tego polscy politycy z Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas mających aktualnie miejsce w Parlamencie Europejskim debat i uroczystości w związku z trzecią rocznicą tragicznych wydarzeń na ukraińskim Majdanie, poruszano głównie kwestie odpowiedzialności za śmierć protestujących.

Jak przekonywali biorący udział w debatach, niezależne śledztwo mające na celu wyjaśnić wszystkie okoliczności wydarzeń sprzed trzech lat wciąż nie zostało przeprowadzone.

W kontekście upływającej rocznicy, niektórzy europarlamentarzyści postanowili uczcić ofiary tamtych wydarzeń tradycyjnym okrzykiem ukraińskich nacjonalistów – „Slava Ukrainie, Herojom Slava”.

Wśród skandujących zwołanie wyznawców wojennego zbrodniarza Stepana Bandery, który jest odpowiedzialny m.in. za Rzeź Wołyńską, znaleźli się również… polscy politycy. A dokładnie Anna Fotyga i Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości.

Europosłowie PiS krzyczą banderowskie hasła!

EUROPOSŁOWIE PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI KRZYCZĄ BANDEROWSKIE HASŁA W EUROPARLAMENCIE!

Z ogromną przykrością prezentujemy państwu film z dzisiejszego spotkania w Parlamencie Europejskim. Z okazji trzeciej rocznicy tzw. Euromajdanu, polscy europosłowie z PiS, Ryszard Czarnecki i Anna Fotyga, krzyczą "Slava Ukraini – Herojam Slava" czyli okrzyk wprowadzony przez OUN-B, odpowiedzialną wprost za mordy na Polakach podczas zbrodni na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Tak właśnie wygląda prawdziwy wymiar "patriotyzmu" w wydaniu PiS. Z jednej strony Jarosław Kaczyński w Polsce opowiada, że nie będzie tolerować banderowskiej spuścizny Ukrainy, z drugiej jego najbliższi współpracownicy wznoszą banderowskie okrzyki. A wszystko, tak się akurat złożyło, w dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych. Czy bandyci z OUN i UPA to też "wyklęci"?

Dla potwierdzenia obecności Czarneckiego i Fotygi, w komentarzu zamieszczamy zdjęcia z tej imprezy (ponieważ jakość filmu jest dość słaba) na których wyraźnie widać europosłów PiS.

Opublikowany przez Zmiana na 1 marzec 2017

...

Zobacz również