Politycy PiS chcą zakazać Halloween. "Zablokować tę głupotę!"

Politycy PiS chcą zakazać Halloween. "Zablokować tę głupotę!" Źródło: źródło: wikimedia.org, publicdomainpictures.com

Obchodzenie Halloween to już nie tylko zabawa Amerykanów. Zwyczaj ze Stanów Zjednoczonych na dobre zagościł w innych krajach świata, stając się tym samym międzynarodowym świętem. Wyplenić z Polski chcą go politycy PiS, którzy przekonują, że to "przerażający horror", który ma skrzywiać psychikę dzieci.

Jak wskazuje posłanka Gabriela Masłowska z PiS, w Polsce zwyczaj z Ameryki został niemal bezkrytycznie przyjęty i wcielony do naszej kultury. Jak twierdzi, to "organizowanie dzieciom horroru", a latarnie z dyń w nocy wyglądają naprawdę przerażająco.  - To moda bezkrytycznie przyjmowana z zagranicy. W szkołach często nauczyciele siłą rozpędu organizują takie bale dla dzieci, łatwo je zająć, cieszą się, że mogą się przebrać. Nie można na to pozwalać. Napiszę zapytanie do pani minister, żeby zablokować tę głupotę. Nie można dzieciom fundować takiego horroru. Wieczorem te dynie z wyciętymi zębami wyglądają przerażająco - mówi Masłowska.

Cukierek albo opętanie

Podobnego zdania jest inny polityk PiS, Dariusz Piontkowski, który zasiada w sejmowej komisji edukacji. Jego zdaniem Halloween to wróg nie tylko polskości, ale i chrześcijaństwa. Twierdzi, że Polaków wręcz zmusza się do tego, by "na siłę ten zwyczaj obchodzili". - To nie jest zgodne ani z polską, ani z chrześcijańską tradycją. To święto jest makabryczne i angażowanie w to dzieci nie jest dobre. To jest chore, że dzieciom organizuje się Halloween. Na siłę się nas zmusza, byśmy ten zwyczaj obchodzili. Idiotyczne - mówi Piontkowski. W podobnym tonie wypowiadają się egzorcyści. Ci ostrzegają, że "organizowanie zabaw na Halloween często wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci". Podkreślają, że to nie jest "niewinna zabawa, a otwarcie się na mroczne duchy". źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News