Politycy PiS panikują! "Macierewicz nas wszystkich powsadza"

Politycy PiS panikują! "Macierewicz nas wszystkich powsadza"

Politycy PiS wydają się coraz bardziej przestraszeni przetasowaniami, do których może dojść już wkrótce wewnątrz Najwyższej Izby Kontroli. Członkowie partii Jarosława Kaczyńskiego wyrazili zaniepokojenie w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", a największym przedmiotem ich lęku okazała się zawodowa przyszłość Antoniego Macierewicza.

Od dłuższego czasu mówi się coraz bardziej stanowczo o odejściu Krzysztofa Kwiatkowskiego ze stanowiska szefa NIK. Wyborcy zastanawiali się, kto go zastąpi, a najbardziej prawdopodobnym nazwiskiem okazuje się obecnie Antoni Macierewicz.

Czy Antoni Macierewicz zostanie szefem Najwyższej Izby Kontroli?

Były minister obrony narodowej miał sam ubiegać się o przejęcie wpływowej funkcji. Rozmawiał już ponoć na ten temat z Jarosławem Kaczyńskim, który prawdopodobnie zgodził się na wprowadzenie zmian. Do spotkania między politykami doszło wczoraj, a tuż po nim zapadła najpewniej ostateczna decyzja. Co ciekawe, nie wszyscy działacze PiS są zadowoleni z nadchodzących przetasowań. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" jeden z nich przyznał nawet, że boi się tego, co czeka jego współpracowników.

Politycy PiS boją się o swą zawodową przyszłość

- On nas wszystkich powsadza - powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości, który chciał jednak pozostać anonimowy. Do tej pory nie przekazano opinii publicznej oficjalnej decyzji w sprawie przejęcia Najwyższej Izby Kontroli przez Antoniego Macierewicza. Jak ujawniły media, Jarosław Kaczyński wydał już na to zgodę. - Macierewicz, mimo 70-tki, jest niezwykle młodzieńczy i niektórzy mu tego zazdroszczą. To jest daleko do końca. Antoni jeszcze bardzo wiele dla Polski zdziała - stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości w czasie obchodów urodzin byłego szefa MON.Najlepsze newsy dnia:

  1. Marta Kaczyńska zaskoczyła całą Polskę. Wszyscy zbierają szczęki z podłogi
  2. MSWiA zamknie granice i wprowadzi kontrole. O co chodzi?
  3. Przed odejściem Krzysztof Łapiński dotkliwie poniżył Dudę. Odkryto kulisy
  4. Kaczyński zaatakowany pod własnym domem! Okrutnie go wyszydzono
Następny artykuł