Politycy PiS nie radzą sobie w PE? "Chodzą grupami, brak pewności siebie"

Politycy PiS nie radzą sobie w PE? "Chodzą grupami, brak pewności siebie" Źródło: Twitter/Beata Mazurek @beatamk

Politycy PiS zaczynają pracę w Parlamencie Europejskim. Nowe miejsce i nowe obowiązki wzbudzają wielkie emocje - widać to po wpisach w social mediach. Kadencja dopiero się rozpoczęła, a już można sporo powiedzieć o zachowaniu europosłów z PiS.

Politycy PiS stanowią w Parlamencie Europejskim niemałą grupę. W Strasburgu zasiada aż 26 deputowanych związanych z tą partią. Wielu z nich to debiutanci na unijnej scenie. Widać, że nowa praca budzi u nich dumę i wielkie emocje. Twitter aż skrzy się od zdjęć, na których uśmiechnięci europosłowie pozują na tle ław parlamentarnych czy swoich indywidualnych szafek. Nie wszystkim podoba się takie zachowanie.

Politycy PiS podbijają Europarlament. Nie wszystkie zachowania są eleganckie

Wielu internautów żartowało, że politycy PiS zachowują się w Europarlamencie jak podekscytowani uczniowie na wycieczce szkolnej. Jednak miłe zdjęcia były niczym, w porównaniu do zachowania Anny Zalewskiej i Witolda Waszczykowskiego podczas inauguracyjnego posiedzenia. Byli oni wśród grupy deputowanych, którzy nie wstali podczas odgrywania hymnu Unii Europejskiej.

- Żenada. Dla człowieka, który ma minimalną kulturę, to rzeczy nie do przyjęcia. Jeżeli nie zgadzam się z UE, to nie jestem tutaj. Jeśli komuś nie podoba się PE, to niech ma odwagę powiedzieć: dziękuję, nie chcę tych pieniędzy i rezygnuję. Jak jest się europosłem, to trzeba szanować symbole europejskie tak samo, jak byśmy chcieli by były szanowane polskie symbole – mówi, cytowany przez portal naTemat, jeden z doświadczonych europosłów.

- Fakt kandydowania do PE i otrzymania mandatu w demokratycznych wyborach wymaga dochowania standardów demokratycznych, uszanowania symboli UE, szacunku dla hymnu i dla flagi - stwierdza w rozmowie z naTemat deputowana Sylwia Spurek z Wiosny.

Nowe budynki, nowe obowiązki. Swoboda przyjdzie z czasem

Rozmówca naTemat uważa, że z czasem politycy PiS przyzwyczają się do nowej roli. Obecnie mają jeszcze nawyki z polskiego parlamentu. Polityk zauważył, że relacje między europosłami z opozycji i z partii rządzącej są wyraźnie lepsze, niż te, które można zaobserwować w polskim Sejmie.

Nie da się jednak nie zauważyć, że nowicjusze są w Europarlamencie zagubieni. Nie jest to jednak nic zaskakującego.

- Oczywiście są nowi i na pewno jest im trudniej. To nie jest polski Sejm. Rozeznać się, gdzie jest co, na którym piętrze, w którym korytarzu, łatwe nie jest. To wszystko wymaga czasu. Ale moim zdaniem w PiS nie widać, by koledzy starsi stażem objęli ich jakąś opieką. To jest zauważalne - zauważa jeden z rozmówców naTemat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polityk dodaje, że w przypadku polityków PiS widać brak pewności siebie. To dlatego poruszają się wśród swoich. Zdaniem rozmówcy, może to wynikać z obawy przed ostracyzmem. Europosłowie z innych krajów znają sytuację w Polsce, być może dlatego deputowani z PiS nie szukają kontaktu z obcokrajowcami i lepiej czują się w swoim towarzystwie.

Polityk związany z opozycją zauważa też, że osób związanych z partią rządzącą nie widać w znajdujących się na terenie parlamentu barach. Tam inni europosłowie zdobywają kontakty i przeprowadzają nieoficjalne rozmowy.

Pewne jest, że aby skutecznie walczyć w Unii o swoje, trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu i zdobyć kontakty, przekonać do siebie innych europosłów. W tym momencie politycy PiS mają opinię eurosceptyków, co potwierdza zachowanie byłych ministrów - Anny Zalewskiej i Witolda Waszczykowskiego - podczas odgrywania hymnu. Jeżeli ta opinia nie zostanie zmieniona, deputowanych z Prawa i Sprawiedliwości czekać będą kolejne przykre niespodzianki, takie jak wczorajsza przegrana Zbigniewa Krasnodębskiego w wyborach na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naga kobieta weszła do kościoła. To, co zrobiła potem oburzyło miliony katolików. To się nie mieści w głowie
  2. Ola Kwaśniewska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Fanom opadły szczęki, gdy zobaczyli kto obok niej leży
  3. Nikt nie zwrócił uwagi na pierwszy objaw choroby Ani Przybylskiej. Był niegroźny
  4. Tajemnica grobu cioci Stasi z Klanu. Fani nie wiedzą, co się stało
  5. Dom Michała Szpaka: Jak mieszka Michał Szpak? Nie uwierzycie!
  6. TVN informuje o najgłupszej śmierci świata. Przyprawia o mdłości, co 34-latek połknął przed zgonem

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News