Znana ze swojego politycznego zaangażowania stacja już wkrótce przejść ma pod skrzydła nowej spółki. Od 2015 roku TVN należy do amerykańskiej grupy Scripps Networks, która teraz ma zostać wchłonięta przez Discovery Communications.

Pomijając zaangażowanie w Grupę TVN, Scripps to firma amerykańska. Natomiast Discovery ma szerszy, międzynarodowy zasięg – mówi Jakub Bierzyński z domu mediowego OMD.

Komentatorzy zauważają, że fuzja obu spółek może mieć diametralne znaczenie dla działalności TVN. Ich zdaniem nowe władze będą mogły naciskać na władze stacji, by te w większym stopniu dystansowały się od polityków konkretnych opcji.

Być może przyniosłoby to uspokojenie ideologicznych zapędów polityków, zmierzających do nadmiernej regulacji polskiego rynku mediów – zauważa Marek Sowa – udziałowiec Golf Channel Polska.

Mimo iż z takiego obrotu spraw zadowoleni nie są politycy opozycji, którzy wyraźnie są mocno promowani przez stację, to eksperci zauważają, że przejście pod nowe skrzydła może wyjść TVN na dobre. Ich zdaniem taka fuzja jest szansą na znaczny rozwój dla polskiej telewizji.

TVN kontroluje prawie połowę polskiego rynku reklamy telewizyjnej, wliczając kanały innych nadawców, które reprezentuje jako broker w ramach Premium TV. Co nie znaczy, że TVN nie zyska w razie takiej transakcji. Jako część koncernu Discovery będzie miał mocniejsze zaplecze finansowe i silniejszą pozycję – dodaje Jakub Bierzyński.

źródło: gazetaprawna.pl

Zobacz również