W mieście Falcon Heights w stanie Minnesota w USA, policjant zabił mężczyznę podczas rutynowej kontroli drogowej. Całe wydarzenie było transmitowane na Facebooku przez jego partnerkę.

Jak wynika z relacji partnerki zabitego mężczyzny, Lavishy Reynolds, ich samochód (w którym oprócz pary znajdowała się także ich 4-letnia córka) został zatrzymany przez policję do kontroli.

32-letni Philando Castile, partner kobiety, poinformował funkcjonariusza, że ma przy sobie broń (na którą ma pozwolenie), na co ten zabronił mu się ruszać. Gdy mężczyzna sięgał do tylnej kieszeni po dokumenty, by przekazać je policjantowi, padły strzały. Castile został trafiony kilka razy w ramię.

 – Zjechaliśmy na pobocze ze względu na uszkodzone światło z tyłu. A policja po prostu… on ma papiery na posiadanie broni. Policjant zabił mojego chłopaka. Próbował wyjąć dokumenty i portfel z kieszeni. Uprzedził policjanta, że ma broń. Sięgał po portfel a policjant po prostu postrzelił go w ramię – relacjonowała kobieta w transmisji live na Facebooku.

W dalszej części jej relacji, po tym gdy już na miejsce przybyli inni policjanci, kobieta zostaje powalona na ziemię, skuta i umieszczona razem z 4-letnią córką w radiowozie. Jej partner zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Policja prowadzi teraz śledztwo, które wyjaśni czy użycie broni w tej sytuacji było uzasadnione.

Relację live kobiety obejrzało ponad 2,4 miliony osób z całego świata. Ostrzegamy, że nagrania zawiera drastyczne sceny i przeznaczone jest dla osób pełnoletnich.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: Lavish Reynold na fb

...

Zobacz również