Takiego poruszenia wśród zwolenników lewicy nie było od dawna. Wszystko za sprawą policjanta, który do munduru przyszył sobie hasło utożsamiane z prawicowymi ruchami.

Fotografia udostępniona przez ,,Podlaską brygadę ONR” jest obecnie masowo ,,hejtowana” przez rzesze internautów. Przedstawia ona mundur policjanta z doszytym hasłem: ,,ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY”.

Sprawą zainteresowali się między innymi przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Oczekują oni wyjaśnień w tej kwestii.

Upolitycznienie policji postępuje w szalonym tempie. Problemem nie jest jeden funkcjonariusz który identyfikuje się ze skrajną faszyzującą prawicą, ale fakt że jego przełożeni dopuścili go do służby w tak zmodyfikowanym mundurze – piszą przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Na udostępnionej fotografii suchej nitki nie pozostawiają także inni internauci. Ich zdaniem sytuacja, w której funkcjonariusz doszywa sobie do munduru tego typu hasła, jest skandalem.

To rasizm w najprawdziwszej postaci! Co na to przełożeni? – pyta jedna z internautek.

Zdjęcie wywołało taką falę oburzenia, że zareagować na nie postanowili nawet przedstawiciele policji. Żądają oni usunięcia fotografii z profilu podlaskiego ONR. Co ciekawe zwrócili się oni o to również do Agnieszki Gozdyry – dziennikarki Polsatu – która oburzona sytuacją również udostępniła feralne zdjęcie.

@ONR_Podlasie @AGozdyra W związku z naruszeniem dobrego imienia Policji i bezprawnym wykorzystaniem nazwy i znaku żądamy natychmiastowego usunięcia zdjęcia! – napisali na Twitterze przedstawiciele Polskiej Policji.

twitter.com/ONR_Podlasie


źródło: twitter.com/ONR_Podlasie

...

Zobacz również