Policjant postrzelił 16-latka. Chłopak uciekał przed kontrolą drogową

Policjant postrzelił 16-latka. Chłopak uciekał przed kontrolą drogową

Dwóch 16-latków w Skwierzynie (woj. lubuskie) uciekało samochodem przed patrolem policji. Kiedy postanowili uciekać pieszo, policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych. Z powodu braku reakcji z ich strony, kolejne strzały oddali mając ich na muszce. Jeden z nastolatków trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w Skwierzynie w sobotę po 14:00. Funkcjonariusze dostrzegli auto poruszające się bez rejestracji. Postanowili więc zatrzymać jego kierowcę. Ten jednak nie chciał słyszeć o kontakcie z policja. Rozpoczął się więc pościg, który pierw toczył się w mieście, żeby potem przenieść się na jego obrzeża.

"Prowadzący auto jednak nie chciał się zatrzymać. W tym momencie zaczął się pościg. Kierujący samochodem 16-latek wielokrotnie łamał przepisy drogowe, m.in. przekraczał prędkość" - mówi Justyna Łętowska ze skwierzyńskiej policji.

Auto zjechało w końcu z jezdni na pobocze. Wybiegł wtedy z niego kierowca wraz z kolegą. Policjanci ruszyli za nimi nawołując do zatrzymania się. Ci biegli jednak dalej. Wtedy jeden z funkcjonariuszy oddał kilka strzałów ostrzegawczych. To także nie zrobiło na dwójce wrażenia. Policjant oddał więc strzał w stronę uciekinierów.

Kula dosięgnęła jednego. Dopiero wtedy przestali uciekać. Kiedy policjanci dobiegli do nich, okazało się, że mają do czynienia z dwoma 16-latkami. Nastolatek z ranną nogą trafił do szpitala, a drugi na komisariat. Jak na razie policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia i nie chce podawać więcej informacji na jego temat.

"Wiadomo, że 16-latkowie na pewno nie mieli prawa jazdy, ponieważ nie pozwala na to polskie prawo. Sprawdzamy też, czy auto nie pochodziło z kradzieży" - mówi Łętowska.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: polsatnews.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News