Najpierw wlepiali mandaty, potem zrobili sobie grilla. Skandal z udziałem poznańskich policjantów

Najpierw wlepiali mandaty, potem zrobili sobie grilla. Skandal z udziałem poznańskich policjantów Źródło: Wikiemdia Commons Cezary p CC4.0

Policjant jest obecnie niemal na każdym rogu. To efekt epidemii. Osoby, które nie stosują się do ograniczeń przemieszczania, są karane mandatami. Jednak pewna grupa funkcjonariuszy nie stosowała się do zaleceń, które sami egzekwowali.

Każdy policjant, który dopuści się takiego wybryku, może mieć niemałe kłopoty. Doszło do skandalu, który odbił się głośnym echem w Poznaniu. Funkcjonariusze zorganizowali sobie grilla nad jeziorem.

Policjant za taki incydent może nawet stracić pracę

Informacje na temat nielegalnego zgromadzenia, przekazał mieszkaniec, który zgłosił sprawę do portalu ePoznań. Będąc nad Jeziorem Maltańskim, poczuł zapach grilla, gdy sprawdził, skąd dochodzi, spostrzegł policyjne motocykle i policjantów, zgromadzonych na grillu.

Co więcej, wszyscy zgromadzeni funkcjonariusze, grillowali w trakcie służby. Oznacza to, że opuścili stanowisko swojej pracy. Sprawa szybko trafiła wyżej i wygląda na to, że policjantów spotka surowa kara, grozi im nawet zwolnienie dyscyplinarne z pracy.

Zdecydowane działania policji w sprawie krnąbrnych funkcjonariuszy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podał Andrzej Borowiak, rzecznik policji w Wielkopolsce, w zdarzeniu udział wzięło ośmiu funkcjonariuszy. Każdy z nich ma być ukarany mandatem 500 zł w związku z zakazem gromadzenia się. Ponadto, ze względu na to, że naruszono procedury służby, wszczęto wobec nich postępowania dyscyplinarne.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostałeś już 13. emeryturę? ZUS może ją odebrać nawet po wypłacie, wiadomo kto jest zagrożony
2. Sytuacja w Polsce diametralnie zmieni się po majówce? Niepokojące słowa minister: ”wojsko na ulicach, pozamykane portale”

Według ostatniego rozporządzenia rządu obowiązuje zakaz gromadzenia się w grupy większe niż 2-osobowe, wyłączeni z zakazu są jedynie członkowie rodziny. Ponadto te osoby muszą trzymać od siebie dystans i nie mogą korzystać z parków, lasów oraz innych miejsc rekreacyjnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz chce kupić kombinezony ochronne dla medyków. Niestety jest jeden problem
  2. Podczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazy
  3. Eksperci biją na alarm przed bezobjawowym koronawirusem. Konsekwencje mogą być straszne, jeśli się go zignoruje
  4. Naukowiec mówi, jak można zatrzymać epidemię. Jest jeden, kluczowy warunek
  5. Latami starali się o dziecko. Niewyobrażalne, co się stało w dniu porodu, cały szpital zalał się łzami
  6. Przebił rozmachem Tadeusza Rydzyka. Ksiądz odwiedzi parafian, poświęci pokarmy w spektakularny sposób

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News