Policjant na urlopie uratował tonących. Relacja jego żony chwyta za serce

Policjant na urlopie uratował tonących. Relacja jego żony chwyta za serce Źródło: Twitter/Polska Policja

Policjant odpoczywający poza służbą popisał się wyjątkowo bohaterską postawą. Rzucił się na pomoc aż czterem tonącym na plaży w Gdańsku. Gdyby nie jego błyskawiczna reakcja, nie wiadomo jakby się to skończyło.

Policjant odpoczywający na plaży w Gdańsku popisał się nie lada refleksem i zimną krwią. Odpoczywając na plaży nagle spostrzegł, że starszy pan z trójką dzieci ma kłopoty w wodzie. Powiedział żonie, aby zawołała ratowników i sam rzucił się na pomoc.

Policjant bohaterem gdańskiej plaży. Rzucił się na pomoc tonącym

- Z żoną zauważyliśmy trójkę dzieci trzymających się kurczowo, bujających się jak spławik na wodzie. Widzieliśmy, że chowają się pod powierzchnią wody i na zewnątrz. Obok nich płynął starszy pan, który wymachiwał rękoma. Żonie kazałem biec szybko po ratowników, ja chwyciłem koło i nie zastanawiając się, skoczyłem do wody - relacjonował policjant-bohater w wywiadzie.

Bohater, będący sopockim dzielnicowym, zaczął od ratowania dzieci, rzucając im koło ratunkowe i płynąc w ich kierunku. Po chwili dołączył do innych inny, emerytowany policjant oraz ratownik. Przejęli dzieci, a dzielnicowy z Sopotu rzucił się na pomoc dziadkowi. Funkcjonariusza porwała fala wsteczna, ale przy pomocy ratowników udało mu się przeprowadzić resztę akcji ratunkowej i samemu wyjść z tego cało.

Żona zrelacjonowała wydarzenia na Facebooku. Internauci są zachwyceni bohaterstwem funkcjonariusza

Sporą uwagę zwraca chwytający za serce wpis żony bohatera, która opisała, jak wyglądała cała sytuacja. Momentami było naprawdę niebezpiecznie, a bohaterski policjant jak sam przyznaje - brał pod uwagę wszelkie ewentualności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mój maż Rafał chwycił koło pompowane od plażowiczów, którzy opalali się obok nas. Jako pierwszy dopłynął do dzieci, rzucił im koło! [...] Mojego męża i mężczyznę porwała fala wsteczna! Rafał widziałam, jak zostaje zabierany przez fale w głąb, nie może wrócić! Chwycili się za ręce! Mój maż chwycił linę łącząca ratownika z brzegiem, ale fala ich rozłączyła. Nie widząc mężczyzny, ostatkami sił wyszedł (zmarnowany walką z żywiołem), wyczołgał się z wody. [...] Mój mąż doszedł do siebie, zadzwonił po pogotowie oraz resztę służb i poszedł pomagać, gdyż dziadek dzieci i mężczyzna, który pomagał mojemu mężowi, trafili w szoku do szpitala! Pilnujcie dzieci! - opowiedziała.

Jak widać z tej niezwykle poruszającej relacji - na plaży cały czas było gorąco i nie tylko pod kątem temperatury. Każda osoba, która planuje odpoczynek nad wodą, powinien zapamiętać tę historię. Internauci są zachwyceni bohaterstwem policjanta, a w komentarzach domagają się, aby dostał za ten wyczyn awans.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn słynnej piosenkarki popełnił samobójstwo. Gwiazda była bita przez męża. Dopiero po roku wyjawiła całą prawdę
  2. Znana aktorka TVP w ZAAWANSOWANEJ ciąży! Ukrywała to przed wszystkimi. Ojcem jest znany aktor
  3. 2-latka oddaliła się od domu. Chwilę później jej rodzice dokonali przerażającego odkrycia
  4. Emeryci nie wierzą w to, co się dzieje. Muszą zwracać skarbówce nawet po kilka tysięcy złotych
  5. Michał Szpak przyłapał partnera Wieniawy w krzakach z mężczyzną. Wszystko nagrał i wrzucił do sieci
  6. Polka skradła serce księcia Karola. Wysłał jej fortunę

Źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News