Kilka tygodni temu, dwóch policjantów z Grudziądza zrobiło sobie – z pozoru – niewinne zdjęcie z jednym z najbardziej popularnych celebrytów w Polsce, Kubą Wojewódzkim. Ich przełożony wszczął kontrolę, która wykazała, że funkcjonariusze nie dopełnili swoich obowiązków za co zostaną ukarani. 

Wszystko zaczęło się od publikacji jednego zdjęcia przez Kubę Wojewódzkiego. Celebryta pozuje z dwoma uśmiechniętymi policjantami drogówki, którzy zatrzymali go do kontroli drogowej.

Początkowo wszystko wyglądało niewinnie, jednak przełożony policjantów wszczął kontrolę, która wykazała, że funkcjonariusze nie dopełnili swoich obowiązków.

Okazało się, że Wojewódzki jechał z prędkością ponad 200km/h autostradą A1, a policjanci, którzy go zatrzymali zamiast wypisać mu zasłużony mandat… zrobili sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Wojewódzki powinien zostać w tym przypadku ukarany mandatem w wysokości 400-500 zł i 10-cioma punktami karnymi.

 –  Kontrola wykazała, że funkcjonariusze naruszyli dyscyplinę służbową, bo tylko pouczyli kierowcę i zbyt późno włączyli zapis wideorejestratora, co jest niezgodne z przepisami – powiedziała w rozmowie z „Rzeczpospolitą” rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci zostali ukarani naganą, która uniemożliwi im awansowanie przez najbliższe pół roku oraz pozbawiła ich premii.

Do całej sprawy odniósł się również Kuba Wojewódzki.

kuba

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również