Policja codziennie konfiskuje marihuanę, której posiadanie w Polsce jest nielegalne. Tym razem funkcjonariusze nie musieli nawet ruszać się z komendy, by znaleźć indyjskie konopie. 

Sprawą zajęła się prokuratura w Płocku. To właśnie na terenie płockiej komendy policji znaleziono konopie indyjskie, które rosły w okolicy boksów dla psów.

Oficjalnie, zabudowania należały do CBŚ, aczkolwiek gdy Centralne Biuro Śledcze przenosiło się do nowej siedziby, budynki zdawało Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wciąż nie wiadomo od kiedy konopie znajdowały się na komendzie i w jakim celu zostały posadzone. IAR donosi, że rośliny odkryto po przeprowadzce do nowej komendy.

Zagadkę próbuje też rozwiązać Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Obecnie trwają przesłuchania policjantów, którzy mieli dostęp do budynku.

– Śledztwo wszczęto w październiku – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska. – Badamy okoliczności prowadzenia uprawy, która mogłaby dostarczyć znacznej ilości ziela konopnego. Czyli sytuacji przewidzianej przez paragraf 1 i 2 artykułu 63 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

– W sprawie czynności śledcze prowadzi Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Powołano już biegłego – dodaje Śmigielska-Kowalska. – Ma on ustalić ponad wszelką wątpliwość, z jakimi roślinami mamy do czynienia, ile marihuany można by z nich uzyskać. Skąd się tam wzięły i czy nie zostały zasiane przypadkowo.

źródło: sfora.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.