policja
fot. youtube.com/pawelolejnik
Wiadomości Pikio - 24 Lipca 2015

Policjanci do rządu Kopacz: Złodzieje, nie róbcie z nas żebraków

W czwartek pod kancelarią premiera odbył się protest służb mundurowych, które domagają się ustawy modernizacyjnej oraz podwyżek, które od lat są im obiecane.

Kilka tysięcy policjantów i innych przedstawicieli służb mundurowych manifestowało pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów swoje niezadowolenie z niedotrzymywania obietnic przez polski rząd między innymi w kwestii obiecanych od pięciu lat waloryzacji wynagrodzeń. Protestujący domagają się przede wszystkim modernizacji służb mundurowych, corocznej waloryzacji wynagrodzeń oraz włączenia Służby Celnej do systemu emerytalnego służb mundurowych. Podczas pikiety pod kancelarią premier Kopacz policjanci i inni mundurowi skandowali pod adresem rządu takie hasła jak "Złodzieje, złodzieje" czy "Nie róbcie z nas żebraków". Protest zbiegł się w czasie z awansami wysoko postawionych przełożonych mundurowych.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News