Policjanci zaaresztowali 8-latka. Skandaliczna interwencja, film tylko dla osób o mocnych nerwach

Policjanci zaaresztowali 8-latka. Skandaliczna interwencja, film tylko dla osób o mocnych nerwach Źródło: CBS This Morning YouTube.com

Policjanci znaleźli się w ogniu krytyki po tym jak media nagłośniły sprawę zatrzymania. Chociaż takie działanie nie powinno być zaskoczeniem to oburzenie wywołał fakt, że funkcjonariusze postanowili zakuć w kajdanki 8-letniego chłopca. Decyzja służb jest zastanawiająca, a rodzina dziecka niemal od razu oświadczyła, że policjanci mogą spodziewać się pozwu.

Policjanci i ich zachowanie stało się jednym z najbardziej komentowanych zatrzymań. Chociaż na początku może wydawać się, że jest to żart, to dziennikarze CBS This Morning potwierdzają, że taka sytuacja miała miejsce. Nagranie z zatrzymania 8-letniego chłopca rozgrzało internautów. Wydaje się, że powód wezwania służb nie był na tyle poważny, że konieczne było użycie tak drastycznych środków w stosunku do dziecka.

Policjanci wezwani zostali przez nauczycielkę chłopca

Policjanci w Stanach Zjednoczonych nie mają teraz łatwo. Coraz głośniejsze oskarżenia o brutalność oraz uprzedzenia rasowe mocno odciskają swoje piętno na wizerunku stróżów prawa. To nagranie nie pomoże w jego odbudowaniu. Okazało się, że policjanci wezwani zostali do szkoły chłopca po tym, jak ten nie zastosował się do polecenia nauczycielki.

Kobieta poprosiła go, aby zajął miejsce w klasie, ale ten zignorował to polecenie. Kiedy nauczycielka zaczęła sama, w sposób siłowy, próbować posadzić ucznia, ten zagroził jej, że jeśli nie przestanie to jego mama ją pobije. Jak się okazało słowa te szybko się spełniły, gdyż 8-latek sam postanowił uderzyć nauczycielkę. Wymierzył jej cios w klatkę piersiową i mimo iż nic się jej nie stało postanowiła powiadomić o tym fakcie policję.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Funkcjonariusze zdecydowali o zakucie go w kajdanki

Trudno uwierzyć, że ta sytuacja miała miejsce, jednak materiał opublikowany przez CBS This Morning potwierdza autentyczność nagrania. Policjanci przybyli do szkoły i próbowali zakuć 8-latka w kajdanki, na ich nieszczęście ręce dziecka były zbyt małe i kajdanki się z nich zsuwały. Na nagraniu słychać, że dziecko jest przerażone sytuacją i głośno płacze. Nie ulega wątpliwości, że nie powinien się tak zachowywać, lecz czy policjanci nie zareagowali zbyt mocno? Dziecko potraktowane zostało jak dorosły. Matka 8-latka uważa, że wszystkiemu winne jest pochodzenie chłopca, którego część rodziny to Afroamerykanie.

Dzisiaj grzeje: 1. 14 karetek na miejscu i 2 śmigłowce, są ciężko ranni. Pojawiły się właśnie nowe informacje
2. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusa
3. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz ona. Nie żyje Ewa Demarczyk

Sprawa trafi do sądu

Jak podaje portal Webniusy, matka 8-latka nie zamierza zostawić tej sprawy i zamierza walczyć z nadużyciem ze strony władz. 8-latek po zatrzymaniu został przewieziony na komisariat, gdzie policjanci zrobili mu zdjęcie, pobrali próbki DNA oraz odciski palców. Nagranie z akcji krąży po sieci i wywołuje gorącą dyskusję.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Polsat przekazał najgorsze informacje. Nie żyje były wiceminister
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News