Policja zniszczyła im LEGALNĄ plantację. Hodowali leczniczą marihuanę
Wiadomości Pikio - 30 Kwietnia 2015

Policja zniszczyła im LEGALNĄ plantację. Hodowali leczniczą marihuanę

Policja zniszczyła przed dwoma laty legalną plantację konopi indyjskich, która należała do badaczy z instytutu Bioinfobank w Poznaniu. Teraz naukowcy żądają rekompensaty za straty. 

Wszystko miało miejsce w 2013 roku. Zanim dokonano zbiorów policjanci z komendy wojewódzkiej weszli na terytorium plantacji. Nie byli ubrani w mundury. Jak dowiedziała się "Wyborcza" od jednego z badaczy, Jędrzeja Sadowskiego, policjanci otrzymali dokument, który jasno potwierdzał, że plantacja konopi działa legalnie. Funkcjonariusze mieli odmienne zdanie na ten temat i stwierdzili, że "taki dokument to każdy naćpany może sobie wydrukować". Plantacja miała służyć do hodowania leczniczej marihuany. Policjanci zniszczyli jednak uprawy. Wyrywali rośliny i ciskali je do worka nie licząc się ze zdaniem naukowców i nie czekając na prezesa instytutu badawczego. Cała, bardzo długa praca naukowców poszła na marne.

źródło: gazeta.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News