Policjant usłyszał płacz dziecka. Wyważył drzwi i zobaczył coś okropnego

Policjant usłyszał płacz dziecka. Wyważył drzwi i zobaczył coś okropnego

Policja śląska spisała się na medal. Matka wyszła z domu, pozostawiając dziecko w domu bez opieki. Zaniepokojeni sąsiedzi zawiadomili funkcjonariuszy. Ci zareagowali natychmiast.

Policja wtargnęła do mieszkania, z którego słychać było przeraźliwy płacz dziecka. Zareagowali kilka minut po telefonie sąsiadów, którzy zaalarmowali, że w mieszkaniu obok dzieją się niepokojące rzeczy. Na miejscu, widok przeraził policjantów.

Matka zostawiła dziecko bez opieki. Policja na miejscu odkryła przerażającą prawdę

Gdy stali przed drzwiami wciąż dało się słyszeć przerażający płacz dziecka. Chłopiec był zaniedbywany od kilku tygodni. W kącikach ust miał zajady, sugerujące że jest niedożywiony. Jego nogi pokryte były wysypką. Był brudny, a jego ubranka przesiąknięte były potem i fekaliami. Wezwano karetkę i pracowników Miejskiej Opieki i Pomocy Społecznej. Po chwili wróciła matka chłopca. Kobieta, wraz z drugim, siedmioletnim dzieckiem wróciła do mieszkania. Była niezwykle zdziwiona faktem, że na miejscu znajduje się policja. Młodsze z dzieci zostało przewiezione do szpitala, gdzie lekarze pomogli je odżywić. Drugi z synów trafił do domu dziecka. Nie udało się ustalić, gdzie w tym czasie znajdował się ojciec dzieci. Kobiecie grozi pięć lat pozbawienia wolności.

Pozostawienie dziecka bez opieki - prawo

Zgodnie z polskim prawem karalne jest pozostawienie samego dziecka do lat siedmiu, jeśli pojawiają się jakiekolwiek warunki mogące mu zagrażać. Jednak w tym wypadku kara przewidywana jest grzywną bądź naganą. Jednak zdaniem psychologów ważne jest, by nie pozostawiać dziecka samego, jeśli nie ukończyło dziesiątego roku życia. Jest to czas, w którym istotna jest bliskość, która wpływa na dalszy rozwój.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Intencje środowisk apelujących o uważną opiekę nad dzieckiem są jednak szybko weryfikowane realiami. Rodzice, którzy pracują nierzadko intensywnie, nie mogą sobie pozwolić na spędzanie czasu z dziećmi w wymiarze, który pozwoliłby a ich prawidłowy rozwój. Z takimi problemami spotykają się każdego dnia. Pozostawienie dziecka bez opieki na Śląsku skończy się z pewnością dużymi konsekwencjami dla matki. Dzieci już znalazły się w rękach odpowiednich służb. Nie wiadomo jednak, kiedy kobieta usłyszy zarzuty.Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja ujawnia nowe, oburzające fakty ws. wypadku kolumny Dudy, gdzie ucierpiało dziecko
  2. Jej 8-miesięczne dziecko zmarło, a ona zrobiła mu zdjęcie. Miała powód, by je upublicznić
  3. Dramat gwiazdora TVP. Jego 4-letnie dziecko zmarło w tragicznych okolicznościach
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu