Niemieckim służbom specjalnym udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o planowanie zamachu. Według policji, zatrzymany 27-latek przymierzał się do zdetonowania ładunków wybuchowych podczas festynu w miejscowości Eisenhuettenstadt. Miejscowość ta leży przy granicy z Polską.

Niemieccy antyterroryści zatrzymali 27-latka w środę. Służby od miesięcy już obserwowały działania mężczyzny, który niedawno przeszedł na islam. Wedle informacji, w których posiadanie weszła policja, mężczyzna miał planować zamach na tle religijnym. Domniemany islamista miał też zgromadzić w domu spore zapasy ładunków wybuchowych.

Jak na razie, żadne z przewidywań policji nie potwierdziły się. W domu 27-latka nie znaleziono ani ulotek propagandowych, ani ładunków wybuchowych. Psy przystosowane do wykrywania ładunków odnalazły tylko proch, który był pozostałością po petardach sylwestrowych.

„Niemieccy antyterroryści zatrzymali w środę w Eisenhuettenstadt nad granicą z Polską 27-letniego Niemca podejrzanego o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. Podczas rewizji w jego mieszkaniu nie znaleziono jednak żadnych dowodów na terroryzm” – donosi jedna z niemieckich stacji telewizyjnych.

Mimo tego, że przewidywania policji nie sprawdziły się, funkcjonariusze wciąż utrzymują, że zatrzymany ma być „niezrównoważony psychicznie”. Z kolei niemiecka agencja DPA podaje, że mężczyzna ma być salafitą – wyznawcą radykalnej formy islamu.

27-latka podejrzewano o próbę przeprowadzenia zamachu podczas odbywającego się w dniach 26-28 sierpnia festynie. Impreza ma odbyć się w Eisenhuettenstadt przy granicy z Polską. W mieście znajduje się też największy w Brandenburgii ośrodek dla imigrantów, którzy trafiają tu po zarejestrowaniu.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: niezalezna.pl, wp.pl
pt

...

Zobacz również