Lubuska policja ma pełne ręce roboty. Wiąże się to z odbywającym się w Kostrzynie nad Odrą festiwalem „Przystanek Woodstock”. Po zaledwie jednym dniu wydarzenia zatrzymano już 60 osób.

Z policyjnych statystyk wynika jednak, że prawo przekroczono znacznie więcej razy. Mowa o 82 przestępstwach i nawet 170 wykroczeniach. Większość zgłoszeń dotyczy narkotyków, jest też kilka cięższych przestępstw.

– Większość przestępstw związanych jest z posiadaniem i udzielaniem środków odurzających, czyli narkotyków. Do najpoważniejszych należy zaliczyć jedno ciężkie pobicie i jeden zgłoszony gwałt  – poinformował rzecznik lubuskiej policji.

Dotąd nie zgłoszono żadnych wypadków śmiertelnych, chociaż miało miejsce jedno bardzo niebezpieczne wydarzenie. Na polu namiotowym spadł na namiot, w którym znajdowała się 19-latka, suchy konar. Dziewczynę z urazem kręgosłupa odwieziono do szpitala.

Pierwszego dnia koncertów zdarzył się też przypadek naruszenia prawa lotniczego. Na teren festiwalu wleciał, wbrew zakazowi, motolotniarz.

Do zabezpieczania „Przystanku Woodstock” oddelegowano 1,6 tys. funkcjonariuszy policji. Część z nich dysponuje sprzętem służącym do wykrywania i zapobiegania atakom terrorystycznym izotopami promieniotwórczymi i substancjami toksycznymi. Ze względu na wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego w Europie do Kostrzyna zjechała policja z wielu miejsc w kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również