Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, weszli do redakcji antyklerykalnego pisma „Fakty i Mity”. Zatrzymano redaktora naczelnego Romana Kotlińskiego oraz zabezpieczono dyski i dokumenty księgowe. Były ksiądz jest oskarżony o podżeganie do zabójstwa. 

Kilkunastu funkcjonariuszy wkroczyło wczoraj przed południem do redakcji antyklerykalnego tygodnika założonego przez byłego księdza i posła Ruchu Palikota, Romana Kotlińskiego. Policjanci zabezpieczyli dyski oraz dokumenty księgowe. Ponadto, przesłuchano kilku dziennikarzy.

Redaktorzy nie wiedzieli o planowanej akcji, ponieważ Prokuratura Apelacyjna nie zgłosiła interwencji CBŚP. Funkcjonariusze wkroczyli do redakcji w związku z prywatną sprawą redaktora naczelnego Romana Kotlińskiego. Prokuratura zleciła zatrzymanie w związku z podejrzeniami dotyczącymi przestępstw kryminalnych, w tym podżegania do zabójstwa.

Zostały przekazane prokuraturze właściwie wszystkie nasze materiały elektroniczne jakie były w zasobach redakcji oraz część materiałów papierowych, dotyczących spraw księgowych i dziennikarskich – mówi Adam Cioch, zastępca redaktora naczelnego tygodnika.

– Jesteśmy zaskoczeni, bo z tego co wiemy, to sprawa dotyczy życia prywatnego redaktora naczelnego. Nie rozumiemy w związku z tym, dlaczego wzięto materiały redakcyjne i zostały przeszukane biurka dziennikarzy. To dla nas zupełnie szokujące – dodaje.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: onet.pl

...

Zobacz również