Obecnym i przyszłym kierowcom nie będzie łatwo. Wszystko dlatego, że niebawem w życie ma wejść projekt nowelizacji ustawy. W teorii odciąży on policję oraz polepszy funkcjonowanie służb granicznych. Co będzie w praktyce? Okaże się niebawem.

Według projektu strażnicy graniczni będą mogli zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu, jeżeli uznają, że jest to konieczne. Praca funkcjonariuszy SG ma nie kolidować z tym, co robi policja.

Nowe uprawnienia nie zmieniają celów naszych działań. To tylko pomoc w realizacji zadań – mówi dla Wirtualnej Polski Agnieszka Golias, rzecznik prasowy Komendy Głównej Straży Granicznej.

Kierowcy zdruzgotani

Wprowadzana w życie nowelizacja nie cieszy kierowców. Są oni świadomi faktu, że najprawdopodobniej będą częściej zatrzymywani do kontroli.

– Nasi funkcjonariusze mogą kontrolować samochody na terenie całego kraju, żeby walczyć ze zjawiskiem nielegalnej imigracji. Czasami zdarza się, że podczas prowadzenia czynności oczywiste jest, że należy zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu. Wtedy musimy wzywać policję, która ma do tego uprawnienia. Zmiana przepisów sprawi, że nie będziemy musieli niepotrzebnie angażować policji – dodaje.

Ustawa ma wejść w życie 13 listopada. Wtedy też zacząć obowiązywać znowelizowane prawo o ruchu drogowym.

 

źródło: www.wp.pl

POTĘŻNI strażacy zapozowali do PŁOMIENNEJ sesji!

Kim jest ojciec Melanii Trump? Nie do wiary! 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Pierwszej Damie USA

Zobacz również