Piotr Tymochowicz został odwiedzony przez policję, która przeszukała jego mieszkanie. Dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada dowiedział się, że chodzi o sprawę dziecięcej pornografii. Spec od wizerunku kategorycznie zaprzecza. 

Tymochowicz przekonuje, że nie posiadał i nie udostępniał żadnych materiałów pedofilskich zaś całą sprawę określa mianem „kuriozum”. Sam nie wie do końca o co chodzi, ponieważ ostatnio większość czasu spędził poza granicami Polski. Śledczy mieli jednak inne podejrzenia, dlatego przybyli do jego mieszkania w celu przeszukania.

– Skąd, jak? Nie jestem zboczony, znam swoje preferencje, a poza tym to nie jest nowość. W 2007 roku miałem podobne przeszukanie i w podobnej kwestii. Nie chcę tego na razie szeroko komentować, póki nie zdobędę informacji więcej, o co chodzi konkretnie i w jakim trybie – powiedział Tymochowicz dla RMF FM.

To prawda, już w 2007 roku Tymochowicz został zatrzymany przez policję w związku z rzekomym posiadaniem treści pedofilskich. Został jednak oczyszczony z zarzutów.

Obecnie, policja prowadzi działania w ramach ogólnopolskiej akcji „RINA”, w wyniku której przeszukano miejsca zamieszkania 34 osób, z których 12 przyznało się do stawianych zarzutów. Teraz śledczy będą sprawdzać zarekwirowane komputery, by sprawdzić czy pozostałe osoby są niewinne.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.