Nagrania z zamieszek pod Sejmem. Policja użyła siły, ambulansy zabrały rannych (video)

Nagrania z zamieszek pod Sejmem. Policja użyła siły, ambulansy zabrały rannych (video)

Niemal całą noc z 16 na 17 grudnia pod polskim parlamentem trwały ostre protesty przeciwko obozowi władzy, który chce wprowadzić ograniczenia dla mediów na terenie Sejmu. W pewnym momencie policja chciała usunąć kładących się na drodze demonstrantów. Doprowadziło to do zadymy. Co najmniej 4 osoby odniosło rany i wymagało pomocy pogotowia ratunkowego.

Ubiegła noc minęła pod znakiem kontrowersyjnych wydarzeń pod polskim parlamentem gdzie przeciwnicy obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości protestowali przeciwko m.in. planowanym ograniczeniom dla mediów na terenie Sejmu.

Politycy obozu władzy z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim przebywali w Sejmie do późnej nocy. Gdy wreszcie zdecydowali się na opuszczenie parlamentu, policja ochraniając kolumnę samochodów w której podróżowali, zacżęła walczyć z manifestantami, którzy nie chcieli wypuścić aut.

Oddziały interwencyjne policji ruszyły na protestujących i tych znajdujących się najbliżej kolumny rządowych pojazdów, powaliła na ziemię, niektórzy zostali skuci w kajdanki. Na razie wiadomo o co najmniej czterech osobach rannych, które wymagały pomocy pogotowia ratunkowego.

W efekcie policja się cofnęła, a auta wróciły na teren Sejmu. Manifestanci ogłosili zwycięstwo.

    https://youtu.be/YYDrllQOeAM https://youtu.be/-ZSDHNFpefI bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News