Warszawska policja opublikowała na swojej stronie wizerunki uczestników protestów pod Sejmem z 16 grudnia ubiegłego roku. Trzej mężczyźni mieli „naruszyć porządek prawny” w momencie gdy z parlamentu wyjeżdżali politycy Prawa i Sprawiedliwości. 

Nie wiadomo jednak co dokładnie mieli zrobić poszukiwani mężczyźni – jedno jest jedyne pewne: uczestniczyli w wydarzeniach z 16 grudnia pod Sejmem, gdzie grupa zwolenników Komitetu Obrony Demokracji i kilku innych mniejszych organizacji próbowało zatrzymać m.in. kolumnę samochodów z premier Szydło i prezesem Kaczyńskim.

 – Do zdarzenia doszło w dniu 16/17 grudnia tego roku przed gmachem Sejmu RP. Nieznane dotąd osoby naruszyły porządek prawny. Publikujemy wizerunki osób, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Każdy kto rozpoznaje tych mężczyzn proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Stołecznej Policji przy ul. Nowolipie 2 – czytamy na stronie warszawskiej policji.

Na fotografiach opublikowanych przez policję znaleźli się trzej mężczyźni – dwóch około trzydziestoparoletnich i jeden starszy, po na oko po 50-tce.

fot. policja.waw.pl
fot. policja.waw.pl
fot. policja.waw.pl
fot. policja.waw.pl

 bh

...

Zobacz również